ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Ένα σουτ του Τσέλιου έφτανε... για την νίκη

Ένα σουτ του Τσέλιου έφτανε... για την νίκη

Ο Εργοτέλης κέρδισε (1-0) στο Κρητικό ντέρμπι, κόντρα στον ΑΟΧ/ Κισσαμικό με ένα γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου να είναι αρκετό για να κρίνει το ματς.

Στο βροχερό Παγκρήτιο, οι συνθήκες δεν ευνόησαν για να γίνει ένα καλό παιχνίδι και αυτό φάνηκε καθώς οι φάσεις και οι προσπάθειες των δύο ομάδων ήταν λιγοστές.

Ο Εργοτέλης στο πρώτο μέρος απέιλησε αισθητά με μακρινά σουτ. Ο Μπουτσάκης δύο φορές σούταρε αλλά η μπάλα δεν κατέληξε στα δίχτυα.

Τελικά το γκολ ήρθε με τον ίδιο τρόπο αλλά από άλλον παίχτη. Ο Τσέλιος με την έναρξη της επανάληψης δοκίμασε την τύχη του με ένα μακρινό σουτ και η μπάλα του έκανε το χατίρι.

Μετά ο ΑΟΧ προσπάθησε να ανεβάσει στροφές, με κάποιες αλλαγές που έκανε απειλώντας αισθητά τον Εργοτέλη.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι με τον Φαζό από κεφαλιά στο 71'.

Όμως ο Εργοτέλης λειτούργησε άψογα αμυντικά και διατήρησε το υπέρ του σκορ έως το φινάλε.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: (Νίκκι Παπαβασιλείου) Κατσιμήτρος, Μαζουλουξής, Μπαχανακ, Μπουτσάκης (77'Κατσούρι), Μπάτζιος, Μπουρσέλης,Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης (88' Καπνίδης), Έφορντ, Κουατένγκ (69' Ροβίθης)

ΑΟΧ/ Κισσαμικός: (Αλέκος Βοσνιάδης) Λαζαρίδης, Σάλιακας, Παπαχρήστος (59' Κάσσος), Φαζός, Σεσάι, Σελινιωτάκης (49' Γκίνη), Μουμίν, Τόλι, Χαλκιαδάκης (55' Αρναρέλλης), Ρίσκι, Ζιούλης