ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Αυτοκτόνησε ο Εργοτέλης

Αυτοκτόνησε ο Εργοτέλης

Ο Εργοτέλης αν και βρέθηκε να προηγείται με 0-2 στο ημίχρονο!! τελικά κατάφερε να χάσει με 3-2 στην έδρα του Αιγινιακού.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για την Κρητική ομάδα καθώς μόλις στο 10ο λεπτό ο Μπουρσέλης άνοιξε το σκορ βάζοντας τον Εργοτέλη σε θέση οδηγού στον αγώνα. Από αυτό το σημείο και μετά οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτερη στο γήπεδο χωρίς να απειληθούν ιδιαίτερα από τον Αιγινιακό.

Η πρώτη καλή στιγμή για τον Αιγινιακό ήρθε στο 18ο λεπτό με το σουτ του Πέσιτς να περνά άουτ. Ο Εργοτέλης πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και έτσι στο 30ο λεπτό με τον Κάϊπερς έκαναν το 0-2. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με το 2-0 υπέρ του στο ημίχρονο όλα έδειχναν πως η ομάδα του Τάκη Γκώνια θα έπαιρνε ένα σημαντικό τρίποντο και θα έφευγε και άλλο από την ζώνη του υποβιβασμού. Όμως έγινε ακριβώς το αντίθετο. Η ομάδα του Αιγινιακού μπήκε στο γήπεδο με σκοπό να γυρίσει το παιχνίδι και εν τέλει το πέτυχε.

Αρχικά με τον Παπαδόπουλο και στην συνέχεια με τον Πέριτς μέσα σε δυο λεπτά(!)Και σαν μην έφτανε μόνο αυτό στο 74ο λεπτό είχαμε την ολική ανατροπή στο παιχνίδι με τον Τσολακίδη να πετυχαίνει το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους.

Στα υπόλοιπα λεπτά ο Εργοτέλης δεν κατάφερε να κάνει κάτι με αποτέλεσμα να γνωρίσει την οδυνηρή ήττα σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε δικό του.

Οι συνθέσεις:

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Ανδρικόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Πετρούσης (46' Τσολακίδης), Πολύζος, Αντωνιάδης (57' Παπαδόπουλος), Γκατσολάρι, Πέριτς, Τοπαλίδης, Μπιλάλι.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Τάκης Γκώνιας): Λαδάς, Μπουρσέλης (57' Ροβίθης), Τσέλιος, Νικολακάκης, Μπάτζος, Ιατρούδης (83' Αγγελόπουλος), Σταμόπουλος, Μαζουλουξής, Κάιπερς, Σταματάκος (68' Έφορντ), Μπούζας.