ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Όλα τα φώτα στο Παγκρήτιο!

Όλα τα φώτα στο Παγκρήτιο!

image

Με το Κρητικό ντέρμπι ανάμεσα σε Εργοτέλη και Ερμή Ζωνιανών να δεσπόζει στο σημερινό πρόγραμμα θα πραγματοποιηθεί (καιρού επιτρέποντος) σήμερα, Κυριακή (8/1), η 14η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Κρητικό ντέρμπι δύο εκ των κορυφαίων ομάδων του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής καθώς Εργοτέλης και Ερμής Ζωνιανών κοντράρονται στο Παγκρήτιο Στάδιο με στόχο την επιστοφή στα θετικά αποτελέσματα καθώς η αλήθεια είναι ότι οι δύο ομάδες δεν βρίσκονται σε ιδιαίτερα καλή αγωνιστική κατάσταση καθώς εκτός του ότι προέρχονται από ήττα την προηγούμενη αγωνιστική γενικότερα η εικόνα τους τις τελευταίες αγωνιστικές δεν έχει καμία σχέση με τις πρώτες αγωνιστικές.

Στα αγωνιστικά των δύο ομάδων δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμού στον Εργοτέλη με τους μοναδικούς απόντες να είναι οι "νέοι" που δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής ακόμη.

Στον Ερμή Ζωνιανών από την άλλη υπάρχει ένας αμφίβολος ο Θανάσης Τοπούζης, ο οποίος είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας των Ζωνιανών και σίγουρα εάν τελικά δεν τα καταφέρει να αγωνιστεί γεγονός, που θα κριθεί την τελευταία στιγμή θα αποτελέσει μια σημαντική απώλεια για τον Ερμή.

Στο Ατσαλένιο ο δεύτερος σε ισοβαθμία με τον Εργοτέλη, ΠΟΑ φιλοξενεί τον Εθνικό Πειραιά με στόχο το 2/2 στο 2017 και την διατήρηση του στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Για την ομάδα του Ατσαλένιου δεν θα δώσει το παρών ο Μπουτσάκης, ο οποίος είναι τιμωρημένος καθώς και ο Πετράκης, που είναι τραυματισμένος.

Η τελευταία κρητική ομάδα, η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, ταξιδεύει στην Ραφήνα για να αντιμετωπίσει την τοπική Τριγλία σε ένα κρίσιμο παιχνίδι όσο αφορά την υπόθεση της παραμονής.

Στα εναπομείναντα παιχνίδια ο Πανθηραϊκός υποδέχεται την Προοδευτική, η Κηφισιά την Θύελλα Ραφήνας, ο Ιωνικός τον Ηλυσιακό και τέλος ο Άγιος Ιερόθεος την Ρόδο.

Όλα αυτά βεβαίως καιρού επιτρέποντος καθώς η κακοκαιρία έχει "χτυπήσει" το τελευταίο χρονικό διάστημα την χώρα μας και είναι πολύ πιθανόν να έχουμε και αναβολές.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής:

Πανθηραϊκός - Προοδευτική

Εργοτέλης - Ερμής Ζωνιανών

Τριγλία Ραφήνας - ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

ΠΟΑ - Εθνικός Πειραιά

Κήφισια - Θύελλα Ραφήνας

Ιωνικός - Ηλυσιακός

Άγιος Ιερόθεος - Ρόδος

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
0
Powered by IT Development