ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | FOOTBALL LEAGUE | Μπορούσε και την νίκη ο Κισσαμικός!

Μπορούσε και την νίκη ο Κισσαμικός!

Βρέθηκε πολύ κοντά στο τρίποντο ο Κισσαμικός, όμως τελικά δεν κατάφερε να το κατακτήσει καθώς ισοφαρίστηκε στο 87' και ήρθε ισόπαλος στην Μυτιλήνη με την Καλλονή.

Μπορεί ο Μάντζης να του έδωσε το προβάδισμα στο 63' και να φαινόταν ότι θα το κρατήσει μέχρι το τέλος, όμως ο Κισσαμικός δεν τα καταφέρε και ήρθε ισόπαλος με σκορ 1-1 στην Μυτιλήνη κόντρα στην Καλλονή με τον Σοφιάνη να είναι ο "χρυσός" σκόρερ της ισοφάρισης για τους γηπεδούχους.

Το κρύο φάνηκε πως επηρέασε τους ποδοσφαιριστές στην αρχή του ματς καθώς μέχρι να ζεσταθούν δεν είδαμε κάποια καλή στιγμή στο παιχνίδι.

Η πρώτη καλή χαμένη ευκαιρία άνηκε στους γηπεδούχους και ήρθε στο 30’ με τον Ποζατζίδη να εκτελεί απευθείας φάουλ και τον Λαζαρίδη να απομακρύνει την μπάλα.

Τρία λεπτά αργότερα ο Κισσαμικός ισοφάρισε τις καλές στιγμές με τον Μάντζη να βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ να πλασάρει, όμως να μην καταφέρνει να κερδίσει τον Ταΐρη.

Αυτές οι δύο ευκαιρίες ήταν και οι μοναδικές αξιόλογες φάσεις του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε πάλι πάρα πολλές καλές στιγμές, όμως ήρθε το γκολ για τον Κισσαμικό στο 63’ με σκόρερ τον Μάντζη με προβολή μετά από γύρισμα του Κίκε.

Και στο τελευταίο πεντάλεπτο το παιχνίδι “πήρε φωτιά”. Στο 85’ ο Τιάγκο βρέθηκε απέναντι στον Ταΐρη, όμως για άλλη μια φορά ο τερματοφύλακας της Καλλονής απέκρουσε την μπάλα και δύο λεπτά αργότερα ο Σοφιάνης ισοφάρισε για τους γηπεδούχους σε 1-1 με πλασέ.

Στο 89’ ο Κισσαμικός απείλησε για να ξαναπάρει το προβάδισμα αλλά ο Βλάχος από πλεονεκτική θέση αστόχησε και δεν κατάφερα να γίνει “χρυσή” αλλαγή χαρίζοντας το τρίποντο, που τόσο πολύ επιθυμούσαν στον Κισσαμικό.

Καλλονή:Ταΐρης, Ζουλιώτης, Αποστόλου (38’ λ.τρ. Τζελίδης), Σάββα, Ποζατζίδης, Γιουκαρής (71’ Λαμπράκης), Παραΐμπα (58’ Τριανταφύλλου), Ευαγγελιδάκης, Γιώργου, Φράγκος, Σοφιάνης

Κισσαμικός: Λαζαρίδης, Κουρέλλας, Τσοντάκης, Σταθάκης, Σελινιωτάκης, Γκούμας, Μαρτίνεθ (83’ Ν’ Γκουέμ), Τιάγκο Σίλβα, Ποκόνγκ (75’ Βλάχος), Μάντζης, Θέος (56’ Κίκε)