ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | FOOTBALL LEAGUE | Στις καθυστερήσεις οι βαθμοί για τις Κρητικές ομάδες!

Στις καθυστερήσεις οι βαθμοί για τις Κρητικές ομάδες!

Με γκολ στο 92' και στο 95' ΟΦΗ και Κισσαμικός αντίστοιχα κατάφεραν να πάρουν ο ένας το τρίποντο και ο άλλος την ισοπαλία!

Όταν δέχεσαι γκολ στις καθυστερήσεις σίγουρα υπάρχει μια πικρία όμως όταν εσύ σκοράρεις στον επιπλέον χρόνο τότε τα πανηγύρια είναι έξαλα όπως και έγινα στα παιχνίδια των κρητικών ομάδων της Football League.

Οι καθυστερήσεις αποδείχτηνκαν καθοριστικές για τον Κισσαμικό καθώς με γκολ στο 95' κατάφερε να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Πανελευσινιακό με το τελικό σκορ να είναι 1-1.

Στο παιχνίδι του ΟΦΗ είδαμε μια φοβερή και τρομερή ανατροπή του 2-0 σε 2-3 από τους "ασπρόμαυρους" κόντρα στον Αχανραϊκό με το τελευταίο γκολ και εκεί να μπαίνει στον επιπλέον χρόνο και συγκεκριμένα στο 92' από τον Κέβιν Χίσι, που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς στο ημίχρονο.

Σε δύο παιχνίδια είχαμε το ίδιο σκορ ισοπαλίας το 2-2. Αυτές οι αναμετρήσεις ήταν το Αιγινιακός - Τρίκαλα και το Καλλιθέα - Σπάρτη.

Στα εναπομείναντα δύο παιχνίδια της αγωνιστικής ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε με σκορ 1-4 στη Μυτιλήνη της Καλλονής και ο Παναιγιάλειος νίκησε με σκορ 3-0 εντός έδρας τον Πανθρακικό.