ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Έχασε βαθμούς ο Ιωνικός

Έχασε βαθμούς ο Ιωνικός

Στην τρίτη του ισοπαλία μακριά από την έδρα του αυτή την φορά στο Περιστέρι και την έδρα του Άγιου Ιερόθεου, υποχρεώθηκε ο πρωτοπόρος του 4ου ομίλου Ιωνικός, εν αντιθέσει με τους «κιτρινόμαυρους» που για όγδοο σερί παιχνίδι έμειναν αήττητοι.Στα του αγώνα η ομάδα του Βαγγέλη Σταυρακόπουλου, ήταν αυτή η οποία στο πρώτο ημίχρονο πατούσε καλύτερα στο παιχνίδι, με συνέπεια να έχει δύο καλές στιγμές. Αρχικά στο 5΄ με το σουτ του Θανόπουλου να καταλήγει άουτ από την εστία του Παναγόπουλου, και εν συνεχεία στο 8΄, με το σουτ του Θαναόπουλου να αποκρούεται από τον τερματοφύλακα της ομάδας της Νίκαιας.Η απάντηση από πλευράς Ιωνικού, ήρθε στο 25΄ με το σουτ του Καραλή από καλή θέση να καταλήγει άουτ. Από το σημείο εκείνο κι έπειτα, δεν υπήρξε κάποια αξιόλογη φάση στο παιχνίδι, με το υπάρχον σκορ να μένει ως έχει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ηλία Καλοπήτα μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά, και στο 60΄ έφτασε κοντά στο 0-1 το πλασέ όμως του Αργυρίου, αποκρούστηκε από τον Κυρίτση. Η απάντηση από πλευράς γηπεδούχων, ήρθε στο 77΄ με την κεφαλιά του Θανόπουλου, να αποκρούεται εντυπωσιακά από τον Παναγόπουλο.

Από το σημείο εκείνο κι έπειτα, οι δύο ομάδες ενέτειναν τις προσπάθειες τους, προκειμένου να φτάσουν στο πολυπόθητο γκολ. Αυτό θα μπορούσαν να το είχαν πετύχει οι φιλοξενούμενοι, τόσο στο 91΄ με τον Καμαρά να μην καταφέρνει από καλή θέση να σκοράρει, όσο και στο 95΄ όπου οι Ζαφειρίδης και Ντούλιας δεν κατάφερα με κεφαλιά να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα του Κυρίτση, η οποία κατέληξε άουτ με το υπάρχον σκορ να διατηρείται ως έχει μέχρι το φινάλε του αγώνα.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος): Κυρίτσης, Πολίτης, Μιχαλόπουλος, Δάρρας, Κωστούλας (12′ λ. τρ. Λέσι), Γούλας, Γκουτσούλας, Καραμέρης (80′ Κατσίκιας), Σαγανάς, Σούφλας, Θανόπουλος (91′ Νιζάμης)

ΙΩΝΙΚΟΣ (Ηλίας Καλοπήτας): Παναγόπουλος, Προβατίδης, Μεϊμάρογλου, Παντελίδης, Μαρής (87′ Σικαλιάς), Κρητικός, Καραλής (65′ Καμαρά), Σιμιτσής (80′ Ζαφειρίδης), Αργυρίου, Σαπαλίδης, Πέεφ.