ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΚΥΠΕΛΛΟ | Εύκολη επικράτηση για Παναθηναϊκό στα Περιβόλια (video)

Εύκολη επικράτηση για Παναθηναϊκό στα Περιβόλια (video)

Χωρίς να βρει κάποια αντίσταση από την ομάδα του Κισσαμικού ο Παναθηναϊκός διπλασίασε τις νίκες του στο κύπελλο και πέρασε στην επόμενη φάση του θεσμού.

Μετά την εκπληκτική του πορεία, που τον έφερε για πρώτη φορά στην ιστορία του στην φάση των "16" του κυπέλλου ο Κισσαμικός "λύγισε" και ηττήθηκε πολύ εύκολα με σκορ 0-4 από τον Παναθηναϊκό με αποτέλεσμα να μείνει εκτός συνέχειας της διοργάνωσης με συνολικό σκορ 0-7!

Για τους φιλοξενούμενους το σκορ άνοιξε στο 42' ο Κλωναρίδης μετά από γύρισμα του Χατζηγιοβάννη και κλέψιμο του σκόρερ των "πρασίνων". Το 0-2 έγινε στο 57' με εκτελεστή αυτή τη φορά τον δημιουργό του πρώτου γκολ, Χατζηγιοβάννη. Μετά από γύρισμα του Κλωναρίδη από τα δεξιά, ο Ρινάλντι βρήκε την μπάλα και στη συνέχεια εκείνη πήγε στον Χατζιγιοβάννη, ο οποίος με προβολή στο δεύτερο δοκάρι πέτυχε το δεύτερο τέρμα των νικητών.

Και μέσα σε δύο λεπτά ο Παναθηναϊκός έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του με σκόρερ τους Πίσπα και Μπουμάλ μέσα σε διάστημα δύο λεπτών (78'-79').

Στο 78' ο Πίσπας μετά από πάσα του Μπουμάλ και λάθος του Παντελάκη σημείωσε το 0-3 και ένα λεπτό αργότερα ο Μπουμάλ μετά από κλέψιμο και προσωπική ενέργεια έβαλε το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.

Κισσαμικός: Πολίτης, Μπολάκης, Παντελάκης, Γιαλούσης, Τσοντάκης, Ενγκουέμ, Ρούμπιο, Βλάχος, Ποκόνγκ, Μάντζης, Στογιάνοφ (69’ Κίκε)

Παναθηναϊκός: Στιλ, Χουλτ, Μολέδο (66’ Κουτρουμπής), Ευαγγέλου, Μαρινάκης, Ρέις, Ζέκα (61’ Μίγγος), Μπουμάλ, Χατζηγιοβάννης, Κλωναρίδης (58’ Πίσπας), Ρινάλντι