ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Παπαδόπουλος: "Δεν περιμέναμε να δεχτούμε ένα τέτοιο γκολ"

Παπαδόπουλος: "Δεν περιμέναμε να δεχτούμε ένα τέτοιο γκολ"

Εργοτέλης και ΠΟΑ αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) στο Παγκρήτιο στάδιο σε μία αναμέτρηση για την 18η αγωνιστική, του 4ου ομίλου, της Γ' εθνικής.

Το παιχνίδι σχολίασε, στη συνέντευξη τύπου, ο προπονητής της ομάδας του Εργοτέλη, Σούλης Παπαδόπουλος.

Χαρακακτηριστικά δήλωσε:

"Πρέπει να είμαι δίκαιος και πιο πολύ με τους ποδοσφαιριστές μου. Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Όταν ήρθα εδώ ήμασταν στο -7 και τώρα είμαστε στο -1 από την κορυφή. Όλα τα παιχνίδια είναι δύσκολα και έχουν πολύ πίεση. Το σημερινό ήταν ένα ντέρμπι με μία ομάδα που είναι ακριβώς τρεις βαθμούς πίσω από εμάς. Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, στην ουσία πετύχαμε δύο γκολ και φέραμε ισοπαλία. Σίγουρα δεν περιμέναμε να δεχτούμε ένα τέτοιο γκολ. Μετά το 15-20 παίξαμε καλύτερα. Αδικούμαστε από το αποτέλεσμα. Στο δεύτερο ημίχρονο ρισκάραμε, ισοφαρίσαμε γρήγορα αλλά το δεύτερο γκολ δεν ήρθε. Αυτό που με στεναχώρεισαι είναι ότι στην αμυντική λειτουργία είχαμε έναν εκνευρισμό και χάσαμε αρκετές εύκολες πάσες. Βέβαια, πιστεύω ότι θα χαθούν και άλλοι βαθμοί γιατί έχει πολλά παιχνίδια αυτή η κατηγορία. Εγώ, θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα του ΠΟΑ και στον προπονητή της".

Για την αναμέτρηση μίλησε και ο τεχνικός του ΠΟΑ, Βασίλης Κρασανάκης.

Ο προπονητής των "φιλοξενούμενων" ανέφερε:

"Ήταν ένα ιδιαίτερο παιχνίδι για την πόλη μας. Ήταν ένα ντέρμπι απέναντι σε έναν αξιόλογο αντίπαλο. Ήμασταν αναγκασμένοι να καταθέσουμε τα πάντα για να πάρουμε το θετικό αποτέλεσμα. Καταφέραμε να πετύχουμε ένα τυχερό γκολ και με αυτόν τον τρόπο μπήκαμε μπροστά στο σκορ. Θεωρώ ότι μετά το πρώτο δεκάλεπτο βρήκαμε τα πατήματά μας και είχαμε κάποιες ευκαιρίες να πετύχουμε ένα δεύτερο γκολ. Ξέραμε ότι ο Εργοτέλης διαθέτει πολύ καλό ρόστερ, ίσως και το καλύτερο στην κατηγορία. Στο δεύτερο ημίχρονο δεχτήκαμε εύκολο γκολ και ήμασταν άτυχοι. Μετά το τέρμα που δεχτήκαμε, μπήκαμε σε μία διαδικασία αυτοσυντύρησης. Γυρίσαμε πίσω και όταν ο αντίπαλος έχει αυτήν την ποιότητα σίγουρα σε αναγκάζει να καλύψεις χώρους. Θεωρώ θετικό, το σημερινό αποτέλεσμα".