ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Θρίαμβος για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ στα Ζωνιανά! (video)

Θρίαμβος για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ στα Ζωνιανά! (video)

Πραγματοποιώντας ένα πολύ καλό δεύτερο μέρος το Χανιώτικο σωματείο έφυγε από τα Ζωνιανά με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Επιστροφή στις νίκες μετά από πάρα πολύ καιρό για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ και μάλιστα εκτός έδρας. Το χανιώτικο σωματείο πραγματοποιώντας ένα φανταστικό δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο στο οποίο πέτυχε τρία τέρματα κατάφερε να φύγει θριαμβεύτρια από τα Ζωνιανά με σκορ 0-3.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Παληγέωργος στο 72', Βεστάκης στο 80 και Σουμπασάκης στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στο πρώτο μέρος να πετύχουν κάποιο τέρμα χωρίς αποτέλεσμα και στην επανάληψη δεν κατάφεραν να σταματήσουν την εξαιρετική ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ.

Ερμής Ζωνιανών: Ανδρεαδάκης, Κοζυράκης, Πλουσής Β., Ανυφαντάκης, Χατζηβασίλης, Φαμπίνιο, Γιακουμάκης, Πασιαλής, Ρόβας, Τοπούζης

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ: Βλαχάκης, Καρβουνιάρης, Βουρβαχάκης (46’ Βεστάκης), Δημήτρης, Παληγεώργος, Ντεντάκης, Σέχου, Αρσενίεβιτς, Ντα Κόστα, Τσίτας, Σουμπασάκης