ΑΡΧΙΚΗ | ΟΦΗ | Τρία στα τρία στη βροχή για την Κ19 του ΟΦΗ!

Τρία στα τρία στη βροχή για την Κ19 του ΟΦΗ!

«Χόρευαν» στην βροχή οι μικροί της Κ19 του ΟΦΗ και κέρδισαν με 3-0 τον Kισσαμικό, για το αντίστοιχο πρωτάθλημα της Football league.

Η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη, η οποία πέτυχε την τρίτη της νίκη, σε ισάριθμα παιχνίδια, είχε εξαιρετική εικόνα στο πρώτο 25λεπτο του αγώνα, διιάστημα στο οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ, κάτω από δυνατή βροχή!

Ο ΟΦΗ είχε ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το 3-0 έμεινε μέχρι το τέλος. Στο 3' ο Ρεμούνδος έκανε το 1-0 για άλλο ένα παιχνίδι σημειώνοντας το πέμπτο του γκολ σε τρεις αναμετρήσεις με την φανέλα του ΟΦΗ, στο 20' ήταν η σειρά του Κουράκη να διπλασιάσει τα τέρματα του ΟΦΗ, μετά απο έξοχη μπαλιά του Κοντογιάννη. Στο 22' ο Πλευράκης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0.

Ο Κισσαμικός είχε δοκάρι στο 40' με τον Λουβιτάκη.

Κ19 ΟΦΗ: Παναγιώτου, Ρουσάκης, Παπαδομανωλάκης, Ξενοκτιστάκης, Μανιαδής, Κοντογιάννης, Πλευράκης,Σουρνάκης, Κοκολογιάννης, Ρεμούνδος, Κουράκης.

Έπαιξαν ακόμη οι: Λαγουδακης, Λαμπριανίδης, Μπελαδάκης, Περδίκης, Σταυρακάκης.

*H φωτογραφία που δημοσιεύει η επίσημη σελίδα του ΟΦΗ, είναι απο το παιχνίδι ΟΦΗ-Κισσαμικός, που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.