ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Με άλλο ένα σόου Τριανταφύλλου επιστροφή στις νίκες για ΠΟΑ! (video)

Με άλλο ένα σόου Τριανταφύλλου επιστροφή στις νίκες για ΠΟΑ! (video)

Για άλλο ένα παιχνίδι μεγάλος πρωταγωνιστής για τον ΠΟΑ ήταν ο Τάσος Τριανταφύλλου, ο οποίος σημείωσε χατ-τρίκ και οδήγησε την ομάδα του σε άλλη μια νίκη κόντρα στην Θύελλα Ραφήνας.

Σε ένα παιχνίδι όπου ο ΠΟΑ δεν πατούσε καθόλου καλά στο πρώτο μέρος και ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο βγήκε νικητής με σκορ 3-0 απέναντι στην Θύελλα Ραφήνας στο Ατσαλένιο χάρη στον συνήθη ύποπτο και πρώτο σκόρερ της κατηγορίας με 15 γκολ, πλέον μετά το σημερινό του χατ-τρικ, Τάσο Τριανταφύλλου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Θύελλα Ραφήνας να είναι εκείνη, που είχε μια ελαφριά υπεροχή την οποία δεν κατάφερε να αξιοποιήσει με κάποιο τέρμα αλλά με δύο καλές στιγμές.

Και στις δύο πρωταγωνιστής ήταν ο Ζέκιο, ο οποίος με σουτ την πρώτη φορά στο 18' έστειλε την μπάλα άουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή και την δεύτερη φορά πάλι μέσα από την μεγάλη περιοχή έκανε το πλασέ με την μπάλα να σταματάει στο σώμα του Γιαγκιόζη, που απέκρουσε την μπάλα σωτήρια για τον ΠΟΑ.

Οι γηπεδούχοι μπορεί να μην απείλησαν στο πρώτο μέρος, όμως στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα ήταν εντελώς διαφορετικά. Μόλις στο τρίτο λεπτό της επανάληψης ήρθε το πρώτο τέρμα για τον ΠΟΑ με τον Ρουμπάκη να βγάζει μια "μαγική" μπαλιά στον Τριανταφύλλου, ο οποίος κατέβασε την μπάλα και πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

Στη συνέχεια ο ΠΟΑ ήταν ανώτερος από τους εμφανώς επιρεασμένους από το γρήγορο τέρμα στο δεύτερο μέρος φιλοξενούμενος και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο.

Η κυριαρχία του μετουσιώθηκε και σε δεύτερο τέρμα στο 64' με δράστη και πάλι τον πολύπειρο επιθετικό του, Τάσο Τριανταφύλλου. Ο Φραγκιαδάκης γύρισε πολύ ωραία στον Τριανταφύλλου και ο επιθετικός του ΠΟΑ δεν δυσκολεύτηκε με σουτ από το ύψος του πέναλτι να κάνει το 2-0 για την ομάδα του.

Αυτό το τέρμα ουσιαστικά "σφράγισε" και τη νίκη του ΠΟΑ, όμως οι Ατσαλενιώτες δεν σταμάτησαν να πιέζουν με αποτέλεσμα να φτάσουν και σε τρίτο τέρμα μετά από πέναλτι, που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα στο 70' ο Τριανταφύλλου.

Οι γηπεδούχοι παρά το 3-0 συνέχισαν να πιέζουν και απείλησαν άλλες δύο φορές με τους Τριανταφύλλου και Σταθόγλου να μην καταφέρνουν να σκοράρουν στο 78' και στο 90' με το 3-0 να μένει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και τον ΠΟΑ να μειώνει πλέον στον ένα βαθμό την διαφορά του από τον δεύτερο Εργοτέλη.

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Αραβιάκης, Χαρίτος, Πρωτογεράκης, Γενιτσαρίδης, Σταθόγλου, Ρουμπάκης (80' Νταγκότι), Μπουτσάκης (46' λ.τρ. Χατζηανδρεόυ), Πετράς, Φραγκιαδάκης, Τριανταφύλλου (84' Γιαννόπουλος)

Θύελλα Ραφήνας: Κατσιούλης, Γκίκα, Φύτρος, Ντόσκας, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης, Μαστρογιαννούδης, Αράπης (65' Μπότης), Ανδρεαδάκης, Ζέκιο (53' Γεροκωνσταντάκης), Μανουσάκης (72' λ.τρ. Στάφα)