ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Στις καθυστερήσεις τη νίκη ο Εργοτέλης - Σημαντική ισοπαλία για ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Στις καθυστερήσεις τη νίκη ο Εργοτέλης - Σημαντική ισοπαλία για ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Για άλλη μια χρονιά την φετινή σεζόν οι "κιτρινόμαυροι" χτύπησαν στις καθυστερήσεις και πήραν τη νίκη στη Ρόδο κόντρα στον Ιάλυσο. Πολύ σημαντική εκτός έδρας ισοπαλία για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ απέναντι στον Άγιο Ιερόθεο.

Ο Εργοτέλης δίκαια χαρακτηρίζεται ομάδα των τελευταίων λεπτών την φετινή σεζόν καθώς σε άλλο ένα παιχνίδι "χτύπησε" στις καθυστερήσεις και πήρε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο με σκορ 1-2 κόντρα στον Ιάλυσο που θα τον βοηθήσει εν όψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Ο ΠΟΑ από την πλευρά του σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα με τη Ρόδο στο Ατσαλένιο.

Ισόπαλη ήρθε και η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, όμως η δικιά της ισοπαλία είναι πολύ σημαντική καθώς ήρθε στην έδρα του Άγιο Ιερόθεου και επίσης σε αυτή την καμπή του πρωταθλήματος κάθε βαθμός είναι πολίτιμος για τους Χανιώτες, οι οποίοι μπορεί να παραμένουν τελευταίοι αλλά "έπιασαν" στους βαθμούς τον πρότελευταίο Ηλυσιακό, που έχασε 2-1 στη Σαντορίνη από τον τοπικό Πανθηραϊκό.

Η τελευταία κρητική ομάδα της κατηγορίας ο Ερμής Ζωνιανών πήρε μια σημαντική εντός έδρας νίκη με σκορ 1-0 στο φινάλε της αναμέτρησης με αντίπαλο τον ΕΘνικό Πειραιά.

Στα εναπομείναντα δύο παιχνίδια ο πρωτοπόρος Ιωνικός συνέχισε να παίρνει νίκες επικρατώντες με σκορ 2-0 της Θύελλας Ραφήνας εντός έδρας και η Τριγλία Ραφήνας κατάφερε να δώσει τέλςο στο αήττητο σερί 15 αγωνιστικών (!) της Προοδευτικής νικώντας την με σκορ 1-0 στη Ραφήνα.