ΑΡΧΙΚΗ | ΜΠΑΣΚΕΤ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Την ήττα με 76-58 γνώρισε ο ΟΦΗ απο τον Έσπερο Λαμίας

Την ήττα με 76-58 γνώρισε ο ΟΦΗ απο τον Έσπερο Λαμίας

Την ήττα με 76-58 γνώρισε ο ΟΦΗ απο τον Έσπερο Λαμίας για τη 18η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Νότου της Γ’ Εθνικής και σταμάτησε την ανοδική του πορεία.

Το συγκρότημα του Γιάννη Κόκκινου ενώ είχε καλή αγωνιστική εικόνα στην αρχική του παιχνιδιού, χαλάρωσε στην τελευταία περίοδο, με τον αντίπαλο να επιβάλει τελικά τον ρυθμό του.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, όμως στην επανάληψη οι Λαμιώτες εκμεταλλευόμενοι την δύναμη της έδρας τους, κατάφεραν να ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς και τελικά να πάρουν μία εύκολη, αλλά και πολύ σημαντική νίκη.
Δεκάλεπτα: 19-17, 36-34 (ημ.), 55-46, 76-58.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Γ. Σοφογιάννης): Ρόκας 3 (1), Φραγκιαδάκης, Σέττος 18 (3), Αργύρης, Ξηρός 2, Παναγιωτίδης 11 (1), Φύκας 14 (1), Σοφογιάννης Μ., Φούντας 2, Ζαχαράκης 6 (2), Σκαρμούτσος, Παπαργυρόπουλος 20.
ΟΦΗ (Γ. Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 3, Μαϊστρέλης 6 (2), Ξενάκης 7, Καρλάφτης, Μπουμπάρης 4, Αγαπιάδης 17 (1), Πρωτογεράκης 10, Κυρίτσης 5, Μουλάς 2.