ΑΡΧΙΚΗ | ΟΦΗ | "Έσπασε" το αήττητο του Παναιγιάλειου ο ΟΦΗ!

"Έσπασε" το αήττητο του Παναιγιάλειου ο ΟΦΗ!

Επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις και επικράτησε του Παναιγιάλειου στο Αίγιο ο ΟΦΗ. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη των "ασπρόμαυρων" στο πρωτάθλημα.

Ο ΟΦΗ πραγματοποιώντας μια αρκετά καλή εμφάνιση κατάφερε να περάσει ένα εύκολο μεσημέρι στο Αίγιο καθώς επικράτησε με σκορ 0-3 του Παναιγιάλειου και έγινε η πρώτη ομάδα, που καταφέρνει να φύγει με το τρίποντο από το κάστρο, το οποίο είχε φτιάξει η ομάδα του Αιγίου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΟΦΗ να μπαίνει πάρα πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και να καταφέρνει να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο του πετυχαίνοντας δύο τέρματα μέσα στα πρώτα είκοσι λεπτά του παιχνιδιού.

Μόλις στο 7' ο Μιλοσάβλιεφ έκανε την σέντρα και ο Μάνος με πλασέ "άνοιξε" το σκορ για τους "ασπρόμαυρους". Δέκα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Βουό να χριστεί σκόρερ με τον Κιάσσο να του κάνει το γέμισμα και τον Ιβοριανό επιθετικό με σουτ στην κίνηση να διαμορφώνει το 0-2 μόλις στο 17'.

Παρά την ψυχρολουσία, που δέχθηκε ο Παναιγάλειος προσπάθησε να αντιδράσει και απείλησε στο 19' με τον Τσιλιγκίρη να κάνει την προσπάθεια και τον Κώτσιο να προλαβαίνει την μπάλα λίγο πριν εκείνη περάσει την γραμμή.

Στη συνέχεια ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε με την τελευταία φάση του πρώτου μέρους να σημειώνεται στο 45' με τον Κρητικό να κάνει το σουτ και την μπάλα να φεύγει άουτ.

Έτσι δεν άλλαξε κάτι με τον ΟΦΗ να πηγαίνει με σαφές προβάδισμα νίκης στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι στην εικόνα του παιχνιδιού με τον ΟΦΗ να βρίσκει και τρίτη φορά τον δρόμο προς τα δίχτυα μετά από ασίστ του Βουό και τελείωμα του Χαντί στο 63'. Ουσιαστικά αυτό το γκολ ήταν και το "κερασάκι" στην τούρτα με την συνέχεια να έχει διαδικαστικό χαρακτήρα και το 0-3 να μένει μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Αξίζει να αναφερθεί ότι στο 83' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω τραυματισμού του Φαζού, που είχε μπει μόλις δύο λεπτά πριν στο παιχνίδι και είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές της Ηρακλειώτικης ομάδας.

Με αυτό το 0-3 ο ΟΦΗ έφτασε τις τρεις συνεχόμενες νίκες και κατάφερε, με εμφατικό τρόπο μάλιστα, να "σπάσει" το αήττητο του Παναιγιάλειου την φετινή σεζόν στο Αίγιο.

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Ρότα (46' Νταγκεστάνι), Παπαδόπουλος (61' Ιβάνκο), Στίκας, Ντέμο, Τρίγκας, Καζναφέρης, Μπούζας (80' Βουτσιώτης), Σκαρτσίλας, Τσιλιγκίρης, Κρητικός.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κώτσιος, Παντίδος, Κομεσίδης, Κιάσσος, Νάστος, Μπόατενγκ (57' Μητρόπουλος), Χαντί, Μιλοσάβλιεφ, Μάνος (83' Φαζός), Βουό (71' Βρεττός)