ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Νίκη με ανατροπή για Εργοτέλη - Ήττα στο ντέρμπι για ΠΟΑ

Νίκη με ανατροπή για Εργοτέλη - Ήττα στο ντέρμπι για ΠΟΑ

Μια μεγάλης σημασίας εκτός έδρας νίκη και μάλιστα με ανατροπή πανηγύρισε στα Χανιά κόντρα στην ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ ο Εργοτέλης. Δεν τα κατάφερε παρά την αξιόλογη προσπάθεια του και ηττήθηκε στο Ατσαλένιο από τον Ιωνικό ο ΠΟΑ.

Το ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής βρήκε νικητή τον Ιωνικό, ο οποίος έδειξε την ποιότητα του στο Ατσαλένιο και με πρωταγωνιστή τον Καραλή πήρε τη νίκη με σκορ 0-2 κόντρα στον ΠΟΑ αν και υπάρχου έντονα παράπονα από τους γηπεδούχους για τις αποφάσεις του διαιτητικού τρίου της αναμέτρησης.

Στα Χανιά ο Εργοτέλης έστω και πάρα πολύ δύσκολα με γκολ του ηγέτη του Σέρχιο Λεάλ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ και με ανατροπή καθώς στο πρώτο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ.

Η τελευταία κρητική ομάδα που αγωνιζόταν σήμερα, ο Ερμής Ζωνιανών στάθηκε όρθιος στη Ραφήνα και πήρε την ισοπαλία με σκορ 1-1 απέναντι στην τοπική Τριγλία.

Στα εναπομείντα σημερινά παιχνίδια Άγιος Ιερόθεος και Ρόδος νίκησαν με το ίδιο σκορ, 2-0 Πανθηραϊκός και Ιάλυσο αντίστοιχα και τέλος η Κηφισιά πήρε ένα σπουδαία εκτός έδρας τρίποντο στην έδρα του Εθνικού Πειραιά με σκορ 1-2.