ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Ούτε οι Νέοι έφεραν το τρόπαιο...

Ούτε οι Νέοι έφεραν το τρόπαιο...

Δυστυχώς μετά τους Παίδες και οι Νέοι ηττήθηκαν στον τελικό από την ΕΠΣΣερρών και δεν κατάφεραν να κατακτήσουν το τρόπαιο!

Παρά την καλή εμφάνιση που πραγματοποίησαν οι Νέοι δεν κατάφεραν να φτάσουν στην κατάκτηση του τροπαίου καθώς ένα δεκάλεπτο αδράνειας (35'-45') ήταν αρκετό ώστε να δεχθούν τρία τέρματα και ουσιαστικά να χάσουν το παιχνίδι.

Η Μικτή Νέων ΕΠΣΗ πατούσε καλύτερα στην αρχή του παιχνιδιού και βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 17' όταν μετά από όμορφη ατομική προσπάθεια του Χαϊντίνι, η μπάλα πέρασε στον Νοικοκυράκη, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε από πλεονεκτική θέση να "ανοίξει" το σκορ για το Ηράκλειο.

Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη. Στο 39' οι Σερραίοι έφτασαν στην ισοφάριση με σκόρερ τον Σιψή μετά από κλέψιμο του ίδιου κια όμορφο τελείωμα. Αυτό ήταν μόνο η αρχή του κακού καθώς ακολούθησαν άλλα δύο τέρματα πριν το ημίχρονο.

Συγκεκριμένα στο 44' ο Αραμπατζής με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ έκανε την ολική ανατροπή και στο αμέσως επόμενο λεπτό μετά από λάθος στην άμυνα του Ηρακλείου ο Φάκης διαμόρφωσε το 3-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Ηράκλειο πίεσε και κατάφερε να μειώσει σε 3-2 με τον Μακρυγιαννάκη στο 61', όμως αυτό δεν ήταν αρκετό καθώς το 3-2 έμεινε μέχρι το τέλος και η Μικτή Νέων ΕΠΣΣερρών πήρε το τρόπαιο.

ΕΠΣΣερρών: Μαδένης, Θωμαΐδης, Παπαδόπουλος, Θεοδωρίδης, Δήμος, Γιάξης, Αναγνωστάκης, Σιψής, Φάκης, Αραμπατζής, Κιουτσεκίδης

ΕΠΣΗρακλείου: Κοιλάδης, Χαϊντίνι, Κουρίνος, Χιώτης, Μακρυγιαννάκης, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης, Κουγιουμτζής, Ζερβάκης, Αλεξάκης, Λολαψάκης