ΑΡΧΙΚΗ | ΟΦΗ | Δεν (Χ)άρηκε κανένας

Δεν (Χ)άρηκε κανένας

Σε ένα παιχνίδι με τρεις αποβολές και δυο γκολ ΟΦΗ και Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο Ηράκλειο. Σκόραρε ο Μιλοσάβλιεφ για τους γηπεδούχους, χρυσή αλλαγή ο Καπνίδης που έφερε τον αγώνα στα ίσα.

Σε ένα παιχνίδι με... άρωμα Super League ο ΟΦΗ με τον Άρη δεν κατάφεραν να πετύχουν τον στόχο τους. Μεγάλος χαμένος ήταν ο Άρης μιας και είδε το... όνειρο για δέυτερη θέση να εξανεμίζονται.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα ο ΟΦΗ ήταν κυρίαρχος του αγώνα χωρίς ωστόσο να απειλήσει την εστία του Διούδη.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού αφου ο Παντίδος συνεργάστηκε με τον Βουό έδωσε με το κεφάλι στον Μιλοσάβιεφ ο οποίος απο το ύψος της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Διούδη και έκανε το 1-0.

Στο 32ο λεπτό υπήρξε ένταση ανάμεσα σε Νάστο και Τάτο με τους παίχτες των δυο ομάδων να γίνονται ένα κουβάρι. Κατα την διάρκεια των επισοδείων ο Μπούρμος έπιασε απο τον λαιμό τον Παντίδο με αποτέλεσμα να αποβληθούν και οι δυο με απευθειας κόκκινη. Μάλιστα Νάστος και Τάτος δεν την γλύτωσαν αφού κιτρινήστηκαν αμφότεροι.

Το ημιχρονο έκλεισε με μια κεφαλιά του Βουό να περνά αουτ.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο ΟΦΗ ήταν η πρώτη ομάδα που απείλησε με ένα σουτ του Μπόατενγκ χωρίς ωστόσο να ανησυχίσει ο Διούδης. Η ατυχία χτύπησε την πόρτα του Παπαδόπουλου με τον Κομεσίδη να γίνεται αναγκαστική αλλαγή και τον Αντουκόρ να παίρνει την θέση του. Απο την άλλη μεριά ο Κωστένογλου αποφάσισε να περάσει στον αγώνα τους Μπαργκάν και Καπνίδη με τον δεύτερο να τον δικαιώνει για την επιλογή του. Αυτό γιατι στο 74ο λεπτό ο Τάτος έβγαλε μια γλυκιά σέντρα με τον Καπνίδη να πιάνει κεφαλιά κάνοντας το 1-1 για τον Άρη.

Η απάντηση του ΟΦΗ ήταν άμεση αλλά πρώτα ο Βαλιάνος και στην συνέχεια ο Μάνος δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι έψαξαν ενα δεύτερο γκολ αλλα οι παίχτες δεν διέθεταν καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια σπαταλόντας έτσι όσες ευκαιρείς τους παρουσιάστηκαν. Μάλιστα ο ΟΦΗ τελείωσε τον αγώνα με ενέα παίχτες αφού ο Μάνος δέχτηκε δεύτερη κίτρινη μέσα σε λίγα λεπτά.( Η πρώτη ήταν για θεάτρο και η δέυτερη για τάκλιν)

Στο τέλος ο Άρης πήγε να φύγει με το διπλό αλλά ο Τζανακάκης έχασε... τον σφυγμό του και δεν κατάφερε να νικήσει τον εξουδετερομένο Στρέζο.

Συνθέσεις

ΟΦΗ: Στρέζος, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Κομεσίδης(62 Αντουκόρ), Παντίδος, Νάστος, Μπόατενγκ,Χαντί(37 Όστοϊτς),Μιλοσάβλιεβ(70 Μάνος), Όγκμποε,Βουό.

Άρης: Διούδης, Μπούρμπος, Τζανακάκης, Σόουζα, Ταυλαρίδης, Ρόβας(45 Καράμπελας), Ντούνης, Γκαρσία(67 Μπαργκάν) Ίλιτς, Τάτος, Παυλίδης(67 Καπνίδης)