ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Mε το... ένα πόδι στην Β εθνική.

Mε το... ένα πόδι στην Β εθνική.

Ένα μόνο 90λεπτο χωρίζει τον Εργοτέλη από την άνοδο.

Ο Εργοτέλης όπως ήταν αναμενόμενο αγωνίστηκε χωρίς τον πρώτο του σκορερ Κατσικοκέρη αλλά αυτο δεν τον εμπόδισε σε καμία περίπτωση να φύγει με το διπλό απο την έδρα του Ερμή.

Οι ''κιτρινόμαυροι'' απο την αρχή είχαν την υπεροχή του αγώνα και στο 15ο λεπτό με τον Βελλίνη άνοιξαν στο σκορ. Στην συνέχεια την... σκυτάλη πήρε ο Λεάλ ο οποίος στο 22' με εξαιρετικό πλασέ έκανε το 0-2 και στο 26' πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 0-3 του Εργοτέλη. Οι παίχτες του Σούλη Παπαδόπουλου κατέβασαν ταχύτητα χωρίς ωστόσο ο Ερμης να το εκμεταλευτεί με αποτέλεσμα το 0-3 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δέυτερο ημίχρονο ο Ερμής ήταν καλύτερος και κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής στο 89ο λεπτό με τον Πλουσή. Μάλιστα ο ίδιος παίχτης λίγο έλειψε να πετύχει και δεύτερο τέρμα αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε αουτ.

Πλέον ο Εργοτέλης θέλει νίκη στον τελευταίο αγώνα κόντρα στην Θύελλα Ραφήνας στο Παγκρήτιο Στάδιο που θα συματοδοτήσει την άνοδο του στην δέυτερη κατηγορία.