ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Ανέβηκε ο Εργοτέλης!

Ανέβηκε ο Εργοτέλης!

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Εργοτέλης με μπροστάρη τον Κατσικοκέρη που σκόραρε τρία(!) γκολ νίκησε την Θύελλα Ραφήνας με 3-1 στο Ηράκλειο και ανέβηκε στη Β εθνική.

Με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου ο Εργοτέλης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα αλλά ο Βελλίνης υποδύθηκε σε θέση οφσαιντ.

Οι παίχτες του Σούλη Παπαδόπουλου ήταν πιο δραστήριοι  χωρίς ωστόσο να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε κάποιο τέρμα. Κάτι που έκανε η Θύελλα στο 23ο λεπτό  του αγώνα, όταν ο Ζέκιο με ένα δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή νίκησε τον Βασιλειάδη για το 0-1.

Η αντίδραση του Εργοτέλη ήταν άμεση αλλά στο 28ο λεπτό ο Κατσικοκέρης αστόχησε προ κενής εστίας σπαταλώντας μια τεράστια ευκαιρία για  την ισοφάριση. Στο 33ο λεπτό ο ίδιος παίχτης πήρε… το αίμα του πίσω μιας και από την πάσα του Σερτζίνιο έκανε αυτό που ξέρει να κάνει καλύτερα, σπρώχνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 40΄ήρθε και το δεύτερο γκολ για τον Εργτοτέλη αφού ο Κατσικοκέρης αξιοποίησε την πάσα του Λεάλ βάζοντας του ‘’κίτρινους’’ σε θέση οδηγού στον αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κατσικοκέρης κέρδισε πέναλτι από το μαρκάρισμα του Παπαδόπουλου με τον ίδιο παίχτη να αναλαμβάνει την εκτέλεση πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα.

Από εκεί και μετά οι παίχτες του Εργοτέλη έψαξαν για ακόμα ένα τέρμα που θα έκανε την νίκη τους πιο φαντεζί χωρίς αλλά οι προσπάθειες του δεν βρήκαν στόχο με το 3-1 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

Εργοτέλης: Βασιλειάδης, Νικολακάκης,Νιάρος,Τζανής,Μπάτζιος, Μισέλ, Σερτζίνιο(Καιμακαμούδης),Ρουσάκης(75 Ρουσάκης), Κατσικοκέρης,Λεάλ,Βελλίνης(65 Μανουσάκης)

Θύελλα:Kατσιούλης,Φύτρος,Παπαδόπουλος,Γκίκας,Ντόσκας,Γεραγωτέλλης(32 Μαστρογιαννούδης),Χαρακτίδης,Μπουντάκης, Γεροκωνσταντής, Ζέκιο, Μανουσάκης