ΑΡΧΙΚΗ | ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | Την πάτησε στο τέλος

Την πάτησε στο τέλος

Ο Πλατανιάς κρατούσε στα χέρια του την νίκη στην έδρα του Λεβαδειακού αλλά ο Μητρόπουλος είχε άλλη άποψη και με το γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις ΄΄χάρησε΄΄ τον βαθμό στην ομάδα του. Τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη για τους

Ούτε τώρα τα κατάφερε να πανηγυρίσει το πρώτο του τρίποντο ο Πλατανιάς. Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου σκόραρε πρώτη χάρη στο πρώτο τέρμα του Μπούτνικ αλλά παρά την καλή του εμφάνιση πληγώθηκε στο τέλος.

Ο Πλατανιάς ήταν καλύτερος από τον Λεβαδειακό και στο 12 έφτασε κοντά στο γκολ  όταν ο Μεντί έδιωξε πάνω στην γραμμή την μπάλα. Λίγα λεπτά αργότερα ο Κοκκαλάς είπε όχι στον Νιάσε και στην συνέχεια ο Γιουσούφ έχασε… τον σφυγμό του αστοχώντας προ κενής εστίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ με τον Μπούτνικ. Αρχικά ο Ενσικουλού πέρασε σαν σταματημένους τους αμυντικούς των γηπεδούχων πλασάροντας πάνω στον Επασί με τον Μπούτνικ να παίρνει το ΄΄ριμπάουντ΄΄ και να ανοίγει λογαριασμό με την φανέλα των ΄΄ Κρητικών΄΄.

Στην συνέχεια ο Πλατανιάς δεν έψαξε για δεύτερο τέρμα αλλά αντίθετα περιορίστηκε στο να μην δεχθεί γκολ. Αλλά αυτό δεν έγινε ποτέ μιας και ο Λεβαδειακός στις καθυστερήσεις βρήκε τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Πιο συγκεκριμένα ο Γιουσούφ έβγαλε μια ΄΄γλυκιά΄΄ σέντρα από τα αριστερά με τον αμαρκάριστο Μητρόπουλο να πιάνει την κεφαλιά και να ΄΄νικά΄΄ τον Κοκκαλά για το 1-1 του Λεβαδειακού.

Πλέον ο Πλατανιάς στρέφει το ενδιαφέρον  του για τον επόμενο αγώνα που θα φιλοξενήσει την Κέρκυρα στην έδρα του.

Οι εντεκάδες των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Αντελέχου (46’ Καραχάλιος), Τριποτσέρης, Λεονάρντο, Μεντί, Ζαραδούκας (73' Μπελγκαζουανί) Νιάσε, Μητρόπουλος, Γιουσούφ, Μπραντάο, Γιακουμάκης (60' Σίλβα).

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Καρυπίδης, Ντικαμόνα (31' Πριντέντα), Στάθης, Σκαρντοβέλι, Στανισάβλιεβιτς, Πλιάτσικας, Πατράλης, Κοροβέσης (70' Γκζέλτσακ), Ενσικουλού, Μπούντνικ (84' Δημούτσος)