ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Iσοπαλία χωρίς τέρματα στο Ατσαλένιο

Iσοπαλία χωρίς τέρματα στο Ατσαλένιο

ΠΟΑ και Αιγάλεω αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα για την δεύτερη αγωνιστική στον όγδοο όμιλο της Γ εθνικής. Με φορείο έφυγε από τον αγώνα ο Βέρμπης του οποίου του γύρισε η γλώσσα. Περίπου 50 φίλοι του Αιγάλεω βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου.

Δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη ο ΠΟΑ αφού έμεινε στο μηδέν με το-ανώτερο-Αιγάλεω για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική υπεροχή τους οι γηπεδούχοι(από το 28ο λεπτό το Αιγάλεω έπαιζε με 10 λόγο της αποβολής του Σταύρου).

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο ΠΟΑ δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες για γκολ χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει. Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού το Αιγάλεω έμεινε με 10 παίχτες καθώς ο Σταύρου δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα για φτύσιμο εκτός φάσης στον Τζανή.  Γενικότερα η αναμέτρηση ήταν ΄΄φτωχή΄΄ από πλευράς θεάματος με τις δύο ομάδες να αρέσκονται σε ένα σκληρό παιχνίδι. Μάλιστα δεν ήταν και λίγες οι φορές που οι ποδοσφαιριστές άγγιξαν το όριο του αντιαθλητικού στα μαρκαρίσματα τους. Αξίζει να σημειωθεί πως στο γήπεδο του Ατσαλένιου βρίσκονταν και 50 φίλοι του Αιγάλεω που με το τραγούδι τους θέλησαν να βοηθήσουν την ομάδα τους.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου υπήρξε μια παγωμάρα στο γήπεδο καθώς ο Χαμαλάκης από τον ΠΟΑ και ο Βέρμπης του Αιγάλεω συγκρούστηκαν σε εναέρια μονομαχία, με αποτέλεσμα να πέσουν αμφότεροι με άσχημο τρόπο στον έδαφος. Μάλιστα στον αγωνιστικό χώρο έκανε την εμφάνιση του το ΕΚΑΒ το οποίο παρέλαβε τον ποδοσφαιριστή του Αιγάλεω. Όπως ήταν φυσικό οι θεατές του έδωσαν ένα ΄΄ζεστό΄΄ χειροκρότημα προκειμένου να τον εμψυχώσουν σε αυτήν την άτυχη στιγμή για τον ίδιο.

Ο αγώνας μετά από το άσχημο περιστατικό συνεχίστηκε κανονικά με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν από το σημείο που... σταμάτησαν. Τα σκληρά μαρκαρίσματα ήταν κατά κόρον με τις δυο ομάδες να έχουν εμφανή πρόβλημα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού. Στο 74 ο Τριανταφύλλου έπιασε μια κεφαλιά η όποια όμως δεν απείλησε τον Κατσούλη. Λίγα λεπτά αργότερα ο Πατηνιώτης έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να μην βρίσκει στόχο και να καταλήγει άουτ.

Στο 82 ο Ψυχογιός βρέθηκε απέναντι από τον Παπαδάκη ο οποίος του είπε όχι στο πλασέ που επιχείρησε, κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του. Στο 94ο λεπτό το Αιγάλεω έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία να κάνει το 0-1 αλλά ο Σαπαλίδης δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 97 ο ΠΟΑ είχε κερδίσει ένα φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή με τον Τριανταφύλου να το εκτελεί αλλά τον Κατσούλη να είναι σε ετοιμότητα και να μπλοκάρει την μπάλα. Το παιχνίδι είχε μετατραπεί πραγματικό ροντέο με το Αιγάλεω να χάνει και άλλη μεγάλη ευκαιρία αυτήν την φορά με τον Δάρα που έπιασε μια καλή κεφαλιά έπειτα από το γέμισμα του Ψυχογιού, αλλά την μπάλα να μην βρίσκει στόχο. Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή στον αγώνα με τις δυο ομάδες να μένουν στην ισοπαλία χωρίς τέρματα.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΠΟΑ(Σουτζής): Παπαδάκης, Παπαδομιχελάκης, Ρουμπάκης, Χαρίτος(102 Ντραγκότι), Χαμαλάκης(62 Καρβελάς), Τζανής, Φραγκιαδάκης(87 Ρωμανάκης), Χατζηανδρέου, Τριανταφύλλου, Πατηνιώτης, Τοπάλι(76 Γιαλυτάκης)

Αιγάλεω(Καλοπήτας):Κατσούλης, Κάρδαρης, Κοντιζάς, Δάρρας, ΜεΪμαρόγλου, Γούλας, Σαπαλίδης,Σκοπελίτης,Βέρμπης(59 Σπανός),Τσαρκάνι(46 Ψυχογιός), Σταύρου