ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΒΟΛΕΪ | Ο Αρχηγός της Κρήτης…

Ο Αρχηγός της Κρήτης…

Η ομάδα του ΟΦΗ κατάφερε να πάρει του τρεις βαθμούς που ήθελε απέναντι σε μια ανταγωνιστική ομάδα των Χανίων που αντιστάθηκε για 2 σετ. Η ομάδα του Ζλατιλίδη πήρε έστω και με δυσκολία το πρώτο σετ με 25-27, στο δεύτερο σετ οι χανιώτες αντέδρασαν και στις λεπτομέρειες πήρανε το σετ με 26-24. Οι ηρακλειώτες σοβαρεύτηκαν στη συνέχεια και κατακτώντας τα άλλα δυο σετ με 17-25 και 21-25 έφυγαν από το κρητικό ντέρμπυ με τη νίκη ενώ ο ΣΦΠ Χανίων έμεινε στην τελευταία θέση και χωρίς κανένα βαθμό.

Ωστόσο είχαμε δράση και στο υπόλοιπο πρωτάθλημα με τον ΑΟ Παλλήνης να νικάει με 3-1 σετ την ΑΣ Κέρκης και να ανεβαίνει μόνος του στην κορυφή του πρωταθλήματος. Στους υπόλοιπους αγώνες είχαμε νίκες για τους γηπεδούχους.

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 3ης αγωνιστικής έχουν ως εξής:

ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Καλαμάτα 80  3 – 2 (25 – 21,17 – 25,25 – 19,18 – 25,15 – 10)

ΓΣ Απόλλων - ΑΣΠ Απόλλων  3 – 1(25 – 17, 25 – 19, 22 – 25, 25 – 17)

ΑΣ Πανερυθραϊκός -ΓΣ Πανιώνιος  3 – 2 (19 – 25, 25 – 19, 25 – 22, 23 – 25, 15 – 7)

ΑΟ Παλλήνη - ΑΣ Κέρκης 3-1 (25-19, 24-26, 25-15, 25-12)

ΣΦΠ Χανίων - ΟΦΗ 1-3 (25-27, 26-24, 17-25, 21-25)