ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Σκέτο δράμα

Σκέτο δράμα

Ο Εργοτέλης για ακόμα ένα παιχνίδι ήταν κατώτερος των προσδοκιών και ηττήθηκε με 4-0 από την Δόξα Δράμας. Χωρίς τρίποντο η ομάδα του Ηρακλείου μετά από πέντε αγώνες πρωταθλήματος.

Δραματικό απόγευμα για τον Εργοτέλη που ηττήθηκε με το βαρύ 4-0 από την Δόξα Δράμας. Οι γηπεδούχοι έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο και δικαίως έφτασαν στην νίκη. Άσχημη εμφάνιση από τον Εργοτέλη που βρίσκεται χαμηλά στην βαθμολογία και πρέπει να βελτιώσει πολλά πράγματα.

Το ματς άρχισε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο καθώς μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Αγγελόπολος έκανε χέρι με τον Φωτιάδη να καταλογίζει το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ριζογίαννης στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Λαδά. Δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους όταν από φάουλ που εκτέλεσε ο Ριζογιάννης ο Γκότοβο έπιασε την κεφαλιά με τον Λαδά να μην μπορεί να αντιδράσει.

Μάλιστα στο 27ο λεπτό ο Τάκης Γκώνιας έκανε την πρώτη του αλλαγή με τον Μπουτσάκη να παίρνει την θέση του Αγγελόπουλου. Το ματς δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο με την Δόξα Δράμας να πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και τον Εργοτέλη να προσπαθεί να συνέρθει από αυτό το μουδιασμένο ξεκίνημα. Τέσσερα λεπτά πριν την ανάπαυλα οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα. Πιο συγκεκριμένα ο Λίτσκας υποδέχθηκε την πάσα του Τσούτση, τελειώνοντας με ευκολία την φάση για να προσθέσει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα ήταν σαφώς πεσμένος με την Δόξα Δράμας να κάνει συντήρηση δυνάμεων και να μην φορτσάρει. Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο φτάσαμε στο 84ο λεπτό με τον Μπαϊκαρά να κάνει το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Από αυτό το σημείο και μετά ο Εργοτέλης είχε μια ευκαιρία για να σημειώσει το γκολ της τιμής, αλλά οι αμυντικοί της Δόξας έκοψαν τον Εντιαγέ.

Οι συνθέσεις:

Δόξα Δράμας: (Α. Διγκόζης): Μένκα, Γκότοβος, Ντιμιτρόφσκι, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Λίτσκας (55’ Ντατίδης), Μαχαίρας, Τσούτσης (73’ Κάσες), Μπαϊκαρά, Μαρκόπουλος (64’ Βιτλής), Ριζογιάννης.

Εργοτέλης (Τ. Γκώνιας): Λαδάς, Μπουρσελής, Βογιατζής, Μπάτζιος, Εφόρντ (70’ Εντιαγιέ), Σταμόπουλος, Κούιπερς, Σταματάκος, Μπούζας, Αγγελόπουλος (28’ Μπουτσάκης), Πάτας.