ΑΡΧΙΚΗ | ΟΦΗ | Παπαδόπουλος: ΄΄Ανεπίτρεπτο που δεχθήκαμε δυο γκολ΄΄

Παπαδόπουλος: ΄΄Ανεπίτρεπτο που δεχθήκαμε δυο γκολ΄΄

Διαβάστε τι δήλωσε ο προπονητής του ΟΦΗ στην συνέντευξη τύπου μετά την νίκη της ομάδας του με 2-4 κόντρα στον Εργοτέλη.

Στο γεγονός πως έγινε ενας ωραίος αγώνας και στην δουλειά που φάνηκε στάθηκε στις δηλώσεις του ο προπονητής του ΟΦΗ Νίκος Παπαδόπουλος. Μάλιστα τόνισε πως η ομάδα του θα μπορούσε να πετύχει παραπάνω τέρματα στον αγώνα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

<<Θα μπορούσαμε να πετύχουμε περισσότερα τέρματα. κατά την άποψή μου έγινε ένα ωραίο παιχνίδι. Στο πρώτο ήμασταν καταπληκτικοί και μας βγήκε ότι δουλέψαμε όλη την εβδομάδα. Παρότι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, επιστρέψαμε και θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει και περισσότερα στο πρώτο ημίχρονο. Παρόλα αυτά μπήκαμε στο ημίχρονο με υπέρ μας σκορ.

Άνευ λόγου και αιτίας κάτσαμε πίσω και δεχθήκαμε ακόμα ένα γκολ, κάτι το οποίο είναι ανεπίτρεπτο για την ομάδα μας. Βγάλαμε ενέργεια και πάθος και για εμάς σημαντικό ότι ανεβήκαμε στη βαθμολογία. Στόχος μας είναι όμως να ανέβουμε ακόμα ψηλότερα. Είναι μια σημαντική νίκη μέχρι την επόμενη. Η βοήθεια του κόσμου ήταν καταλυτική.

Να στηριχθεί η ομάδα. Η διοίκηση για να φτάσουμε στο στόχο. Ο Εργοτέλης είναι μια καλή ομάδα που παίζει καλό ποδόσφαιρο και τους εύχομαι να πετύχουν το στόχο τους.

Δεν ήταν εντολή να πάμε πίσω, έπρεπε να είμαστε πιο πιεστικοί. Οι εντολές μου ήταν να επιτεθούμε να δημιουργήσουμε για να σκοράρουμε κι άλλα γκολ. Για μένα ήταν δέκα λεπτά αυτό το κακό διάστημα. Είναι όμως μια δίκαιη νίκη και θα μπορούσαμε να βάλουμε κι άλλα γκολ.

Σίγουρα όταν είπα ότι στη 10η αγωνιστική θα είμαστε πρώτοι, βλέπουμε και το πρόγραμμα. Κοιτάμε ένα-ένα ξεχωριστά τα παιχνίδια. Κοιτάμε το επόμενο ματς καθώς παίζουμε μια καλά δομημένη ομάδα. Παίζουμε στην έδρα μας, είμαστε ΟΦΗ και αν όλα πάνε καλά πιστεύω ότι θα κερδίσουμε το παιχνίδι. Ωστόσο κάθε παιχνίδι θέλει δουλειά.>>