ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | ΄΄Λευκή΄΄ ισοπαλία στην Αλικαρνασσό

΄΄Λευκή΄΄ ισοπαλία στην Αλικαρνασσό

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι στον 8ο όμιλο την Γ Εθνικης με τον Ηροδοτο και τον ΠΟΑ να μένουν ισόπαλοι με 0-0.

Γενικότερα είχαμε ένα καλό παιχνίδι με τις δυο ομάδες να προσφέρουν πλούσιο θέαμα σε όσους βρέθηκαν στο γήπεδο. Έτσι ο Ηρόδοτος διατήρησε την διαφορά τεσσάρων βαθμών από τον ΠΟΑ(το Αιγάλεω ηττήθηκε από τον ΟΦΙ στην Ιεράπετρα).

Ο Ηρόδοτος μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 8ο λεπτό απείλησε όταν ο Ετόφ από κοντά δεν μπόρεσε να στείλε την μπάλα στα δίχτυα. Η απάντηση του ΠΟΑ ήταν ένα φάουλ του Τριανταφύλλου που πέρασε έξω.

Στο πρώτο μέρος ο Ηρόδοτος είχε την υπεροχή χωρίς να καταφέρει να την μετουσιώσει σε κάποιο τέρμα. Με αυτόν τον τρόπο το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ να είναι 0-0.

Στο δεύτερο μέρος ο Χαρίτος έκανε ένα σουτ με την μπάλα να περνά ξυστά από το δοκάρι. Στο 65 ο Ετόφ έστρωσε στον Φραγκουλάκη με τον τελευταίο να κάνει το σουτ και την μπάλα να περνά λίγα μέτρα άουτ

Μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο είχαμε μια μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΑ να φύγει με το τρίποντο όταν ο Κασμερίδης έδιωξε με δυσκολία το φάουλ του Μπέρκη. Στο 90ο λεπτό ακριβώς ο Φραγκουλάκης έβγαλε μια γλυκιά σέντρα με τον Ετόφ να πιάνει την κεφαλιά, αλλά την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι και να καταλήγει έξω. Έτσι το 0-0 ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ηρόδοτος (Μ. Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Γιαλούσης, Κανδυλάκης, Αργκιλέσι (60’ Κασσαπάκης, 94’ Μπαλάφας), Φραγκουλάκης, Φουκαράκης (77’ Παναγιωτάκης), Μωραΐτης, Μελισσόπουλος (80’ Καραγκιόζι), Ετόφ, Μπάμπης.

ΠΟΑ (Μ. Σουτζής): Μανουσάκης, Καρβελάς, Ρουμπάκης (82’ Βρεττός), Ρωμανάκης (63’ Μπέρκης), Παπαδομιχελάκης, Τζανής, Χατζηανδρέου (28’ λ.τ. Χαρίτος), Τοπάλι, Τριανταφύλλου, Ντάμπος (60’ Φραγκιαδάκης), Πατινιώτης.