ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Πόσο πιο κάτω;

Πόσο πιο κάτω;

Ο Εργοτέλης ηττήθηκε για ακόμα ένα παιχνίδι(1-0 από τον Παναιγιάλειο) και παραμένει προ-τελευταίος στην βαθμολογία. Στο 93ο λεπτό για ο Πάτας σημείωσε το αυτογκόλ.

Αυτήν την φορά ήταν καλύτερος, αλλά ηττήθηκε με αυτογκόλ. Αυτό έγινε στο Αίγιο με τον Εργοτέλη να γνωρίζει ακόμη μια ήττα στο φετινό πρωτάθλημα και να μην μπορεί να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις.

Το συγκρότημα του Τάκη Γκώνια έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όταν στο 15ο λεπτό ο Ενταγιέ έπιασε το γυριστό σουτ με την μπάλα να περνά λίγο έξω. Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Κάιπερς έκανε ένα αδύναμο σουτ με τον Αθανασίου να μπλοκάρει εύκολα.

Το δεύτερο μέρος είχε πιο πολύ ρυθμό και στο 61 οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στην προσπάθεια του Κριστέτο. Στο 71 ο Εργοτέλης έφτασε μια ανάσα από το γκολ όταν ο Αθανασίου απέκρουσε εντυπωσιακά το πλασέ του Κάιπερς. Μάλιστα είχε άλλη μια εντυπωσιακή απόκρουση όταν στο 89ο λεπτό ο Κάιπερς από πολύ καλή θέση θέλησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, χωρίς ωστόσο επιτυχία.

Έτσι επιβεβαιώθηκε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου καθώς στα… χασομέρια του αγώνα ο Λαδάς επεχείρησε να διώξει με την μπάλα να κοντράρει στον Πάτα και να καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος: Αθανασίου, Ρέλλας (63’ Ντέμο), Κοντοχρήστος, Βλάχος, Στίκας, Μπρους, Γεωργακόπουλος, Γκούφας (58’ Κόκκορης), Αρναρέλλης (69’ Σταματής), Καζναφέρης, Κριστέτο.

Εργοτέλης: Λαδάς, Πάτας, Βογιατζής, Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Σταμόπουλος, Μαζουλουξής, Κάϊπερς, Σταματάκος (83’ Ιατρούδης), Μπούζας, Εντιαγέ.