ΑΡΧΙΚΗ | ΜΠΑΣΚΕΤ | Β ΕΘΝΙΚΗ | Επιστροφή στις νίκες για το Ηράκλειο

Επιστροφή στις νίκες για το Ηράκλειο

Το σερι των τριων ηττών έλαβε τέλος το μεσημέρι της Κυριακής μιας και το Ηράκλειο επικράτησε του Ιπποκράτη στα δυο Αορακια (74-69). Πολύ καλό το πρωτο μέρος για τους κυανόλευκουςπου είχαν σε καλη μέρα τον Χάλαρη (18) όπως και τον Σταμπουλή (16).Εξαιρετική άμυνα από τους γηπεδούχους, κράτησε τον Χαρίση στους 2 πόντους.Χαμηλές πτήσεις για τον Μποχωρίδηπου λόγω φάουλ δεν μπόρεσε να βοηθήσει περισσότερο μς την έφεση του στο σκοράρισμα.Πολύ κακό το τελευταίο δεκάλεπτο για το συγκρότημα του Γιώργου Μακράκη που από ότι φαίνεται κάτι παθαίνει σε άμυνα και επιθεση. Η διάφορα του πρώτου ημιχρόνου ηταν αυτή που έδωσε ουσιαστικά τη νίκη 46-25. Λίγος ο κόσμος στο κλειστό λόγω και της ώρας που διεξήχθη το ματς (14:00) ώστε να εξυπηρετηθεί και η φιλοξενούμενη ομάδα.

Ηράκλειο-Ιπποκράτης Κω 74-69
Δεκάλεπτα: 26-15, 46-25, 64-51, 74-69
Διαιτητές: Διμπινούδης-Φασόλης
Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος Ι., Σταμπουλής 16, Μποχωρίδης 10 (2), Πετράκης 4, Λιανός 11 (2), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 18 (2), Παπαδάκης 4, Λάκκας 8 (2).
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης):Κουμπούρας 17, Τρύπας 4 (1), Ονάσογλου 25 (3), Σκούφης 5 (1), Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 13, Λεκάκης, Χαρίσης 2, Τσακαλέρης 4.