ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΒΟΛΕΪ | Το τρένο του ΟΦΗ δεν σταματάει

Το τρένο του ΟΦΗ δεν σταματάει

Ο ΟΦΗ επιβλήθηκε στην έδρα της Κέρκης με 0-3 παρόλο που για μεγάλο διάστημα του αγώνα δυσκολεύτηκε. Η ομάδα του Ζλατιλίδη έκαμψε την αντίσταση της αντίπαλης ομάδας και παρά τα πολλά λάθη πείρε αυτό που ήθελε με 3-0 σετ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α2 βόλεϊ των ανδρών.

Η ομάδα της Κέρκης φιγουράρει στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, ωστόσο αποδείχτηκε ανταγωνιστική για 2 σετ. Δυσκόλεψε πάρα πολύ την ηρακλειώτικη ομάδα στο 1ο σετ, το οποίο τελικά κατέληξε σε κρητικά χέρια με 26-28.

Η αντίσαση της γηπεδούχου ομάδας φάνηκε και στο δεύτερο σετ αλλά ξεχώρισε η ποιότητα και η ικανότητα των παικτών του Δημήτρη Ζλατιλίδη και πλέον στο 3ο σετ ήταν όλα εύκολα για τον ΟΦΗ, ο οποίος έφτασε στην 5η του νίκη στο πρωτάθλημα και παραμένει ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Τα σετ: 26-28, 21-25, 13-25.