ΑΡΧΙΚΗ | ΟΦΗ | ΄΄Γκρεμίστηκε΄΄ μέσα σε δυο λεπτά

΄΄Γκρεμίστηκε΄΄ μέσα σε δυο λεπτά

Δύο λεπτά ήταν αρκετά για να ΄΄χαλάσουν΄΄ την καλή εικόνα του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο. Παράπονα από τον διαιτητή της αναμέτρησης έχουν οι Κρητικοί.

Η ομάδα του ΟΦΗ κοίταξε στα μάτια τον Πανιώνιο ο οποίος αγωνίζεται μια κατηγορία πάνω και αδίκησε τον εαυτό του με το τελικό σκορ.

Η πρώτη ευκαιρία στον αγώνα άνηκε στον Πανιώνιο με το διαγώνιο σουτ του Σαββίδη να περνά άουτ. Από αυτό το σημείο και μετά οι ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων είχαν την κατοχή της μπάλας χωρίς ωστόσο να απειλήσουν με αξιώσεις την εστία του Δερμιτζάκη.

Στο 27ο λεπτό ο Μασούρας ΄΄έστρωσε΄΄ στον Λάμπρου με τον επιθετικό των γηπεδούχων να μην καταφέρνει να γίνει απειλητικός. Μάλιστα στο 41ο λεπτό ο Όγκμποε έβγαλε μια σέντρα με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Σιώπη, αλλά τον διαιτητή Λάμπρου να δείχνει παίζεται. Έτσι το ημίχρονο έκλεισε με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ έφτασε μια… ανάσα από το 0-1 όταν ο Όγκμποε δεν μπόρεσε να κάνει καλά το πλασέ και η μπάλα να περνά λίγο άουτ.  Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει μέτρα στο γήπεδο ανεβάζοντας την πίεση τους στο γήπεδο. Ως εκ τούτου στο 77ο λεπτό ο Γεσίλ πήρε την μπάλα και από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 του Πανιωνίου. Και πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Πανιώνιος σκόραρε και δεύτερο τέρμα με τον Χατζισαφί ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των ΄΄Κρητικών΄΄ διευρύνοντας το προβάδισμα της ομάδας του.

Στο 88ο λεπτό ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να μειώσει, καθώς ο Μπαντής εξουδετέρωσε το σουτ του Μάνου έπειτα από το στρώσιμο του Κουτσιανικούλη. Με αυτόν τον τρόπο ολοκληρώθηκε ο αγώνας με τον ΟΦΗ να πληρώνει την πολύ καλή του εικόνα εξαιτίας ενός ΄΄μουδιασμένου΄΄ διαστήματος.

Πανιώνιος (Γρηγορίου): Μπαντής, Βλάχος (67’ Παπαγεωργίου), Μπανανά, Γκιοατά, Χατζησαφί, Κόρμπος, Σιώπης (60’ Γιεσίλ), Μασούρας, Λάμπρου, Σαββίδης (71’ Σαραμαντάς), Ντουρμισάι.

ΟΦΗ ( Παπαδόπουλος): Δερμιτζάκης, Ρούσσος, Νάστος (89’ Φαζός), Μάνος, Παπατόλιος (67’ Πορτουλίδης), Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Ογκμποε, Μπολάκης, Ποτουρίδης, Κουτσιανικούλης (89’ Πλευράκης).