Κρήτη ΣΠΟΡ FM 87,6 - Το πρόγραμμα στο Australian open
ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΤΕΝΙΣ | Το πρόγραμμα στο Australian open

Το πρόγραμμα στο Australian open

image

Mε τις υπόλοιπες αναμετρήσεις του 1ου γύρου θα συνεχιστεί αύριο η δράση στα γήπεδα του Melbourne Park. Στη μάχη του Australian Open θα μπουν οι Roger Federer, Novak Djokovic, Θανάσης Κοκκινάκης, Alexander Zverev, Simona Halep, Maria Sharapova, Garbine Muguruza και Stan Wawrinka.

Η δράση στα γήπεδα του Melbourne Park θα αρχίσει στις 02:00 τα ξημερώματα (ώρα Ελλάδας) και οι αγώνες θα μεταδοθούν από τις συχνότητες του Eurosport.

Στη Rod Laver Arena, πρώτη αναμέτρηση θα είναι αυτή ανάμεσα στην Karolina Pliskova και στην Veronica Cepede Royg. Περίπου στις 04:00, ο Alexander Zverev θα αντιμετωπίσει τον Thomas Fabbiano, ενώ θα ακολουθήσει το παιχνίδι της Simona Halep, με την Destanee Aiava. Στις 10:00 το πρωί, ο Roger Federer θα αναμετρηθεί με τον Aljaz Bedene, ενώ στον τελευταίο αγώνα του γηπέδου, η Ashleigh Barty θα παίξει με την Aryana Sabalenka.

Στην Margaret Court Arena, ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Novak Djokovic με τον Donald Young, που θα αρχίσει περίπου στις 06:00 το πρωί. Θα προηγηθεί η αναμέτρηση της Caroline Garcia με την Carina Witthoeft, καθώς και αυτή της Maria Sharavova με την Tatjana Maria. Στις 10:00 το πρωί, η Garbine Muguruza θα αντιμρετωπίσει την Jessika Ponchet, ενώ στη συνέχεια, ο Juan Martin Del Potro θα παίξει με τον Frances Tiafoe.

Στη Hisense Arena, η Johanna Konta θα αναμετρηθεί με την Madison Brengle και η Angelique Kerber θα αντιμετωπίσει την Anna-Lena Friedsam. Περίπου στις 06:00 το πρωί, ο Stan Wawrinka θα παίξει με τον Ricardas Berankis, ενώ στη συνέχεια, η μεγάλη αποκάλυψη των προηγούμενων εβδομάδων, Alex De Minaur, θα δοκιμάσει τις δυνάμεις του ενάντια στον Tomas Berdych.

Οι Milos Raonic και Dominic Thiem θα παίξουν στο Show Court 2, ενώ ο David Goffin θα αγωνιστεί στο Show Court 3. Σε αυτό το γήπεδο θα είναι και ο Θανάσης Κοκκινάκης, ο οποίος περίπου στις 04:00 θα αντιμετωπίσει τον Daniil Medvedev.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (16/01):

Rod Laver Arena (02:00): 
1) Karolina Pliskova (6) v. Veronica Cepede Royg 
2) Alexander Zverev (4) v. Thomas Fabbiano 
3) Simona Halep (1) v. Destanee Aiava 
(όχι πριν τις 10:00): 
4) Roger Federer (2) v. Aljaz Bedene 
5) Ashleigh Barty v. Aryna Sabalenka

Margaret Court Arena (02:00): 
1) Caroline Garcia (8) v. Carina Witthoeft 
2) Maria Sharapova v. Tatjana Maria 
3) Novak Djokovic (14) v. Donald Young 
(όχι πριν τις 10:00): 
4) Garbine Muguruza (3) v. Jessika Ponchet 
5) Juan Martin Del Potro (12) v. Frances Tiafoe

Hisense Arena (02:00): 
1) Johanna Konta (9) v. Madison Brengle 
2) Angelique Kerber (21) v. Anna-Lena Friedsam 
3) Stan Wawrinka (9) v. Ricardas Berankis 
4) Tomas Berdych (19) v. Alex De Minaur

Show Court 2 (02:00): 
1) Milos Raonic (22) v. Lukas Lacko 
2) Eugenie Bouchard v. Oceane Dodin 
3) Andrea Petkovic v. Petra Kvitova (27) 
4) Dominic Thiem (5) v. Guido Pella

Show Court 3 (02:00): 
1) Lucie Safarova v. Ajla Tomljanovic 
2) David Goffin (7) v. Mathias Bachinger 
3) Thanasi Kokkinakis v. Daniil Medvedev 
4) Kristina Mladenovic v. Ana Bogdan

Court 5 (02:00): 
1) Cedrik-Marcel Stebe v. Maximilian Marterer 
2) Ons Jabeur v. Elena Vesnina (16) 
3) Evgeny Donskoy v. Florian Mayer 
4) Natalia Vikhlyantseva v. Lesia Tsurenko

Court 7 (02:00): 
1) Roberto Bautista Agut (20) v. Fernando Verdasco 
2) Lizette Cabrera v. Beatriz Haddad Maia 
3) Fabio Fognini (25) v. Horacio Zeballos 
4) Camila Giorgi v. Anna Kalinskaya

Court 8 (02:00): 
1) Nicolas Kicker v. Jordan Thompson 
2) Qiang Wang v. Madison Keys (17) 
3) Gael Monfils v. Jaume Munar 
4) Agniedzka Radwanska (26) v. Kristyna Pliskova

Court 10 (02:00): 
1) Radu Albot v. Marton Fucsovics 
2) Mirjana Lucic-Baroni v. Shelby Rogers 
3) Naomi Osaka v. Kirstina Kucovsa 
4) Karen Khachanov v. Peter Polansky

Court 12 (02:00): 
1) Kurumi Nara v. Marketa Vondrousova 
2) Nao Hibino v. Donna Vekic 
3) Jeremy Chardy v. Tennys Sandgren 
4) Guillermo Garcia-Lopez v. Benoit Paire

Court 13 (02:00): 
1) Julien Benneteau v. Taro Daniel 
2) Varvara Lepchenko v. Anastasija Sevastova (14) 
3) Richard Gasquet (29) v. Blaz Kavcic 
4) Yulia Putintseva v. Heather Watson

Court 14 (02:00): 
1) Kristie Ahn v. Barbora Strycova (20) 
2) Mikhail Kukushkin v. Peter Gojowczyk 
3) Tim Smyczek v. Alexei Popyrin 
4) Lauren Davis v. Jana Cepelova

Court 15 (02:00): 
1) Anna Blinkova v. Margarita Gasparyan 
2) Sam Querrey (13) v. Feliciano Lopez 
3) Steve Johnson v. Denis Kudla 
4) Su-wei Hsieh v. Lin Zhu

Court 19 (02:00):
1) Matteo Berrettini v. Adrian Mannarino (26) 
2) Sorana Cirstea v. Zarina Diyas 
3) Polona Hercog v. Ekaterina Alexandrova
4) Hyeon Chung v. Mischa Zverev

Court 20 (02:00): 
1) Vaclav Safranek v. Jiri Vesely 
2) Christina McHale v. Aliaksandra Sasmovich 
3) Jared Donaldson v. Albert Ramos-Vinolas

Court 22 (02:00): 
1) Lara Arruabarrena v. Richel Hogenkamp 
2) Lorenzo Sonego v. Robin Haase 
3) Soo-woo Kwon v. Jan-Lennard Struff

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
0
Sporfm
Powered by IT Development