ΑΡΧΙΚΗ | ΜΠΑΣΚΕΤ | ΔΙΕΘΝΗ | Σφίγγουν τα περιθώρια για ΑΕΚ και Άρη

Σφίγγουν τα περιθώρια για ΑΕΚ και Άρη

image

Υποχρέωση αποτελεί για ΑΕΚ και Άρη η νίκη απόψε στο Basketball Champions League αν θέλουν να συνεχίσουν να ελπίζουν πως θα βρεθούν στα play offs. 

H «Ένωση» αντιμετωπίζει τη Ρόσα Ράντομ στην Πολωνία (19:30, Novasports 3) γνωρίζοντας πως για να είναι σίγουρα στους «16» θα χρειαστεί να κάνει πλέον το 4/4. Ο Ντράγκαν Σάκοτα κόντρα στους ουραγούς του ομίλου και με μόλις μία νίκη Πολωνούς δεν θα έχει στη διάθεσή του μόνο τον Έντιν Άτιτς που έμεινε στην Αθήνα με ίωση. 

Ο Άρης λίγο νωρίτερα δοκιμάζεται στη Βόννη (19:00, Novasports 1) που είναι ακριβώς πίσω του στη βαθμολογία. Ο Παναγιώτης Γιαννάκης δεν υπολογίζει στον Γιάννη Αθηναίου, ενώ στην αποστολή συμπεριλήφθηκε και ο νεοαποκτηθείς Μπράις Ντουβιέ. 

Α' ΟΜΙΛΟΣ
Γιουβέντους - Ενισέι 81-73 
Μονακό - Σάσαρι 87-55 
Χάποελ Χολόν - Καρσίγιακα 93-95 
Μούρθια - Όλντενμπουργκ 85-65 

Η κατάταξη (σε 11 αγώνες): 
1. Μονακό 11-0 
2. Όλντενμπουργκ 7-4 
3. Καρσίγιακα 7-4 
4. Μούρθια 7-4 
5. Σάσσαρι 4-7 
6. Χάποελ Χολόν 3-8 
7. Γιουβέντους 3-8 
8. Ενισέι 2-9 

Η επόμενη αγωνιστική (12η): 
Καρσίγιακα - Μούρθια (23/1) 
Σάσσαρι - Γιουβέντους (23/1) 
Ενισέι - Χάποελ Χολόν (24/1) 
Όλντενμπουργκ - Μονακό (24/1) 

Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟΚ - Σαλόν 90-81 
Ορλαντίνα - Τενερίφη 59-106 
Λούντβιγκσμπουργκ - Βέντσπιλς 84-68 
Γκαζιαντέπ - Νεπτούνας (19:00) 

Η κατάταξη (σε 11 αγώνες): 
1. Τενερίφη 9-2 
2. Λούντβιγκσμπουργκ 9-2 
3. Νεπτούνας 6-4* 
4. Σαλόν 5-6
5. Βέντσπιλς 5-6 
6. ΠΑΟΚ 5-6 
7. Ορλαντίνα 2-9 
8. Γκαζιαντέπ 2-8* 
*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο 

Η επόμενη αγωνιστική (12η): 
Νεπτούνας - Ορλαντίνα (23/1) 

Σαλόν - Λούντβιγκσμπουργκ (23/1) 
Βέντσπιλς - Γκαζιαντέπ (24/1) 
Τενερίφη - ΠΑΟΚ (24/1) 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ
Ρόζα Ράντομ - ΑΕΚ (19:00) 
Μπάιροϊτ - Μπάνβιτ (21:00) 
Ολίμπια Λιουμπλιάνας - Εστουντιάντες (21:00) 
Στρασμπούρ - Βενέτσια (21:30) 

Η κατάταξη (σε 11 αγώνες): 
1. Μπάνβιτ 7-3 
2. Εστουδιάντες 6-4 
3. Βενέτσια 6-4 
4. Μπαϊρόιτ 6-4 
5. Στρασμπούρ 5-5 
6. ΑΕΚ 5-5 
7. Ολίμπια 4-6 
8. Ρόζα Ράντομ 1-9 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ
Μπεσίκτας - Νίμπουρκ 91-80 
Βόννη - Άρης (21:00) 
Οστάνδη - Ναντέρ (21:30) 
Αβελίνο - Ζιέλονα Γκόρα (21:30) 

Η κατάταξη (σε 11 αγώνες): 
1. Μπεσίκτας 8-3 
2. Νίμπουρκ 7-4 
3. Ναντέρ 7-3 
4. Αβελίνο 5-5 
5. Οστάνδη 4-6 
6. Άρης 4-6 
7. Βόννη 3-7 
8. Ζιέλονα Γκόρα 3-7

 

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Sporfm

Powered by IT Development