ΑΡΧΙΚΗ | ΟΦΗ | Σκορ και θέαμα από την Κ19 του ΟΦΗ

Σκορ και θέαμα από την Κ19 του ΟΦΗ

Σκορ και θέαμα προσέφερε η Κ19 του ΟΦΗ στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο. Κέρδισε τη Σπάρτη με 7-0 σε ένα παιχνίδι που δεν αντέχει κριτικής, καθώς η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων, ήταν μεγάλη.

Ωραίο συνδιαστικό ποδόσφαιρο από την Κ19 του ΟΦΗ, έπαιξε με σοβαρότητα, έβαλε 7 γκολ, είχε ένα δοκάρι και αρκετές ακόμη ευκαιρίες.Η ομάδα του Βασίλη Κρασανάκη, κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο λεπτό, ενώ διατήρησε την καλή της εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τις 5 αλλαγές που έγιναν.Για τον ΟΦΗ τρία γκολ πέτυχε ο Αζίζι, δυο ο Κουράκης, ένα ο Πλευράκης και ένα ο Καλαιτζάκης.

Να σημειωθεί ότι με την Κ19 του ΟΦΗ αγωνίστηκαν και τα τρία παιδιά που ανήκουν στην επαγγελματική ομάδα (Παναγιώτου, Πλευράκης, Κοντογιάννης).Ενώ, το παιχνίδι στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, παρακολούθησε ο Νίκος Παπαδόπουλος, με τους συνεργάτες του.

Η Κ19 του ΟΦΗ, άνοιξε το σκορ στο 2’ με τον Κουράκη. Στο 34’ ο Αζίζι έκανε το 2-0. Στο 44’ ο Πλευράκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάλληψη, ο Κουράκης στο 55’ έκανε το 4-0, ο Αζίζι στο 58’ έκανε το 5-0.Ο Καλαιτζάκης στο 67’ έκανε το 6-0 και ξανά ο Αζίζι στο 76’ το 7-0.Ο ΟΦΗ είχε και δοκάρι με τον Καλαιτζάκη στο 80’.

Διαιτητές: Πατεμτζής, Δασκαλάκης, Χναράκης.

K19ΟΦΗ (Βασίλης Κρασανάκης): Παναγιώτου, Πλευράκης (59’ Καλαιτζάκης), Ρουσάκης, Πλουμής, Λαγουδάκης, Περδίκης (39’ λ.τ. Κουγιουμουτζής), Αζίζι, Κοντογιάννης (65’ Μαρινάκης), Κουράκης (65’ Λαμπριανίδης), Σουρνάκης, Νοικοκυράκης (75’ Μπελαδάκης).

Κ19 Σπάρτη: Mπακοδήμος, Ολάνης, Χατζηαντωνάκης, Μπέζας, Μαζαρέκου (46’ Νεστόπουλος),Καββούρης, Λυκούδης, Κοβάτσι (60’ Κοβάτσι), Βόρφι (70’ Μηνακάκης), Σεμερτζίδης, Καφαντάρης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

2’ Η Κ19 του ΟΦΗ ανοίγει το σκορ με τον Κουράκη με σούτ μέσα από την περιοχή.

34’ Το 2-0 για την Κ19 του ΟΦΗ με πλασέ του Αζίζι.

44’ Εκπληκτικό γκολ από τον Πλευράκη με διαγώνιο πλασέ μέσα από την περιοχή και 3-0 για τον ΟΦΗ.

55’ Το 4-0 για τον ΟΦΗ. Ο Κουράκης με προβολή από κοντά ανεβάζει το δείκτη του σκορ.

58’ Το 5-0 για τον ΟΦΗ με σούτ του Αζίζι.

67’ Ο Καλαιτζάκης με ωραίο σούτ κάνει το 6-0 για την Κ19 του ΟΦΗ.

76’ Ο Αζίζι με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 7-0.

80’ Δοκάρι για την Κ19 του ΟΦΗ με ωραίο σούτ του Καλαιτζάκη.