ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΒΟΛΕΪ | Πέρασε ένα εύκολο μεσημέρι

Πέρασε ένα εύκολο μεσημέρι

Ο ΟΦΗ πήρε μια αναμενόμενη νίκη στην Πάτρα αντιμετωπίζοντας την ομώνυμη ομάδα της πόλης. Οι γηπεδούχοι δυσκόλεψαν την ομάδα του ΟΦΗ στα 2 πρώτα σετ ενώ το τρίτο οι φιλοξενούμενοι το κατέκτησαν εύκολα. Οι κρητικοί, μπορεί να ήταν άτυχοι την εβδομάδα που μας πέρασε, μιας και προστέθηκε στις φετινές "αναποδιές" και ο τραυματισμός του Δημήτρη Μαριάτου, αλλά αυτό δεν τους εμπόδισε να πάρουν τη νίκη από τον ουραγό της κατηγορίας Απόλλωνα.

Οι παίκτες του Δημήτρη Ζλατιλίδη έκαναν το 0-3 στα σετ, κλείνοντας θετικά την 14η αγωνιστική. Με αυτή την νίκη οι «ηρακλειώτες» πέρασαν προσωρινά στην 3η θέση με 27 βαθμούς και περιμένουν το αποτέλεσμα του αγώνα του Πανιώνιου.

Τα σετ: 22-25, 22-25, 11-25

Ο πρωτοπόρος ΓΣ Απόλλων δυσκολεύτηκε στην έδρα του ΑΟ Καλαμάτα 80, ωστόσο επικράτησε με 1-3 σετ, ενώ η 2η στη βαθμολογία ΑΟ Παλλήνης πέρασε εύκολα από την έδρα του Πανερυθραϊκού με 0-3 σετ. Αύριο διεξάγεται το τελευταίο παιχνίδι της αγωνιστικής με τον 4ο Πανιώνιο να φιλοξενεί την ΑΕΠ Ολυμπίας.