ΑΡΧΙΚΗ | ΟΦΗ | Νίκη για την ομάδα Κ19 του ΟΦΗ

Νίκη για την ομάδα Κ19 του ΟΦΗ

Η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 επί του Παναιγιάλειου στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, με πρωταγωνιστή τον Σταυρακάκη, ο οποίος μόλις στο 10' πέτυχε το γκολ που έδωσε την νίκη στην ομάδα του.

Με γκολ του Σταυρακάκη στο 10’ η Κ19 του ΟΦΗ κέρδισε και τον Παναιγιάλειο με 1-0 στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο και συνεχίζει να βρίσκεται στην πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος Νέων της Footballleague.

Η ομάδα του Βασίλη Κρασανάκη είχε δοκάρι σε φάουλ του Πλευράκη στο 16’, μια σημαντική ευκαιρία με τον Σταυρακάκη σε τετ-α-τετ στο 28’ ενώ ο Κουράκης έχασε δυο μεγάλες ευκαιρίες να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο.

Στις  καθυστερήσεις η φιλοξενούμενη ομάδα είχε μια σημαντική ευκαιρία να πετύχει ένα τέρμα, όταν ο Βλάχος έστειλε την μπάλα άουτ.

Και αυτό το παιχνίδι της Κ19 του ΟΦΗ παρακολούθησε ο Νίκος Παπαδόπουλος, αλλά και αρκετοί παίκτες της πρώτης ομάδας του ΟΦΗ.

Διαιτητής ήταν ο κ. Μανδαλενάκης από το Ηράκλειο.

Κ19 ΟΦΗ: Νεοκοσμίδης, Πλευράκης (82’ Ρουσάκης), Κορνάρος, Πλουμής,Λαγουδάκης, Κοντογιάννης, Σταυρακάκης (61’ Καλαιτζάκης),Κοκολογιάννης, Σουρνάκης (68’ Λαμπριανίδης), Κουράκης, Νοικοκυράκης.

Κ19 Παναιγιάλειος: Καρακίτσος, Αλντίνι, Καφετζής, Κοέα, Σακελλαρόπουλος, Ζησιμόπουλος, Σπυρόπουλος (72’ Βλάχος), Κουτρόπουλος (66’ Αγγελόπουλος), Ροδόπουλος (56’ Χύσα), Τζιτζιφάκος, Δημητρέλης (81’ Σύψας).