ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΒΟΛΕΪ | Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε ο ΟΦΗ

Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε ο ΟΦΗ

Πιο αγχωτικά απ’ ότι δείχνει το τελικό 3-1 του ΟΦΗ απέναντι στην ΑΣ Κέρκης. Οι «ηρακλειώτες» βρήκαν προβλήματα απέναντι στο σύνολο της Κέρκης αλλά τις περισσότερες φορές είχανε τις απαντήσεις.

Στο πρώτο σετ η φιλοξενούμενη ομάδα κρατήθηκε κοντά στο σκορ, μη αφήνοντας την ομάδα του ΟΦΗ να ξεφύγει στο σκορ με το 1ο σετ να καταλήγει 25-22. Στο 2ο σετ η ομάδα του Θανάση Πανούσου το πάλεψε μέχρι το τέλος ωστόσο οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 27-25.

Στο 3ο σετ η ομάδα της Κέρκης με καλό μπλοκ και πίεση πείρε το σετ με 22-25. Ενώ στο τελευταίο σετ ο ΟΦΗ ανέβασε την αποδοσή του και με το καλό σερβίς που είχε, εξασφάλισε την νίκη με 25-19 διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Στα άλλα παιχνίδια ο Πανιώνιος νίκησε εύκολα τον ΑΣΠ Απόλλων (0-3), ενώ η ΑΟ Παλλήνης δυσκολεύτηκε μόνο στα 2 τελευταία σε με την ΑΕΠ Ολυμπίας (3-1). Ο πρωτοπόρος ΓΣ Απόλλων δεν βρήκε εμπόδια απέναντι στον Πανερυθραϊκό (3-1).

Πλέον ο ΟΦΗ είναι στην 3η θέση με 30 βαθμούς, με 5 βαθμούς διαφορά από την Παλλήνη και θέλει στις τελευταίες αγωνιστικές να εξαντλήσει τις πιθανότητες του για είσοδο στα play-off.