ΑΡΧΙΚΗ | ΟΦΗ | Αιγινιακός - ΟΦΗ 0-3 ΤΕΛΙΚΟ

Αιγινιακός - ΟΦΗ 0-3 ΤΕΛΙΚΟ

Παρακολουθείστε LIVE από το sporfm.gr την αναμέτρηση του Αιγινιακού με τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Football League.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ - ΟΦΗ 0-3

ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

90+2' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο Μπολάκης έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Πουρτουλίδης πήρε την μπάλα και με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα, κάνοντας το 0-3 για τον ΟΦΗ

-Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων του δεύτερου ημιχρόνου

89' σουτ του Μάνου έξω από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του γκολκιπερ των γηπεδούχων

83' κίτρινη κάρτα στον Βαφέα για φαουλ

80' νέα χαμένη ευκαιρία για το 0-3 με τον Καραγκιόζη να μπλοκάρει το σουτ του Κουτσιανικούλη

75' αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νάστος θα περάσει έξω και την θέση του θα πάρει ο Βαφέας

73' καλή στιγμή για τον Αιγινιακό, με τον Γκατζολάρι να παίρνει την μπάλα μετά από λάθος του Κοέλιο, να κάνει το σουτ αλλά ο Στρέζος μπλόκαρε

-Ο ΟΦΗ συνεχίζει να είναι ο κυρίαρχος του παιχνιδιού, δημιουργώντας συνεχώς ευκαιρίες για ένα ακόμα τέρμα

69' αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Κούστα στη θέση του Σοφιάνη

68' αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κοέλιο θα περάσει στη θέση του Ντίνα

65' άλλη μια χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ όπου και πάλι ο Μάνος έκανε το σουτ αλλά η μπάλ πέρασε άουτ

62' μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος "αγγίζει" το 0-3, το σουτ του όμως, μετά από πάσα του Πουρτουλίδη, να καταλήγει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Καραγκιόζη

58' πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Πουρτουλίδη να περνάει στην θέση του Βουό

56' κίτρινη κάρτα στον Βουό για φαουλ στον Γκατζολάρι

54' πρώτη αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Χότζιτς στη θέση του Ανδρικόπουλου

-Ο ΟΦΗ έχει μπει πολύ δυνατά στο δέυτερο ημίχρονο και πλέον προηγείται με 0-2

48' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο Κουτσιανικούλης, μετά από πάσα του Μάνου, κάνει το 0-2 για την ομάδα του

47' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Βουό να έχει την μπάλα, να μπαίνει στην περιοχή αλλά το γύρισμα που έκανε προς τον Μάνο σταμάτησε στον Καραγκιόζη

46' μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο ΟΦΗ φτάνει μια ανάσα από το 0-2, με τον Μάνο να κάνει το σουτ και την μπάλα να καταλήγει άουτ

-Χωρίς αλλαγές για τις δυο ομάδες

Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

-Ο ΟΦΗ δεν αντιμετώπισε δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο και είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια. Οι γηπεδούχοι δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν και προσπαθούν με δυνατά μαρκαρίσματα να εμποδίσουν τους φιλοξενούμενους

Τέλος πρώτου ημιχρόνου Αιγινιακός - ΟΦΗ 0-1

-Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου

38' πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Γκατζολάρι να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει στον Κομεσίδη και να απομακρύνεται

33' σουτ του Μάνου, μετά από πάσα του Κουτσιανικούλη, περνάει ελάχιστα έξω από την εστία του Καραγκιόζη. Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2, σε μια φάση που μοιάζει αρκετά με εκείνη του γκολ

-Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης με τον ΟΦΗ να προηγείται με 0-1 από το 6ο λεπτό με τον Μάνο

26' κίτρινη κάρτα στον Μπολάκη για φαουλ. Αυτή είναι η πρώτη κάρτα στο παιχνίδι

24' φαουλ σε καλή θέση για τον Αιγινιακό με τον Ζούρκο στην εκτέλεση, όμως απομακρύνει η άμυνα του ΟΦΗ

-Στο Αιγίνιο έχουν ταξιδέψει αρκετοί φίλοι του ΟΦΗ για να στηρίξουν την ομάδα

-Ο ΟΦΗ είναι αυτός που ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι στα πρώτα 15 λεπτά

6' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο ΟΦΗ στην πρώτη του επιθετική προσπάθεια κάνει το 0-1, με τον Κουτσιανικούλη να δίνει την μπάλα στον Μάνο, ο οποίος με τη σειρά του την στέλνει στα δίχτυα, κάνοντας το 0-1 και δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του από πολύ νωρίς. Αυτό είναι το 15ο γκολ για τον Δημήτρη Μάνο.

1' Ο Παπαδόπουλος θα δώσει στον Σοφιάνη, το σουτ του όμως θα περάσει πάνω από το δοκάρι

Έναρξη της αναμέτρησης

-Οι δυο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει τo παιχνίδι

-Ο ΟΦΗ θέλει να πετύχει μια ακόμα νίκη στο σημερινό παιχνίδι ώστε να παραμείνει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας

-Με μια αλλαγή στην βασική ενδεκάδα σε σχέση με το παιχνίδι απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας θα παραταχθεί ο ΟΦΗ, καθώς στην αρχική σύνθεση θα μπει ο Ντίνας αντί του Λεάλ

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Αιγινιακός (Κ. Νικολαίδης): Καραγκιόζης, Ανδρικόπουλος, Βλάχος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Γκατζολάρι, Πέριτς, Ζούρκος, Παπαδόπουλος, Πολύζος, Σοφιανής

Αναπληρωματικοί: Τόλιος, Ταουσιάνης, Αντωνιάδης, Στόικος, Κόουστα, Μπιλάλι, Μοντς

ΟΦΗ (Ν. Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Νάστος, Ντίνας, Βουό, Μάνος, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης

Αναπληρωματιικοί: Δερμιτζάκης, Βαφέας, Λεάλ, Κοέλιο, Παπατόλιος, Πουρτουλίδης, Τοπούζης

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)

Βοηθοί: Χριστακόγλου (Χαλκιδικής), Κεσίσογλου (Πέλλας)

4ος: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)