ΑΡΧΙΚΗ | ΟΦΗ | Εντυπωσιακή εμφάνιση από την ομάδα Κ19 του ΟΦΗ στο Αίγιο

Εντυπωσιακή εμφάνιση από την ομάδα Κ19 του ΟΦΗ στο Αίγιο

Με το επιβλητικό 0-4 επικράτησε η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ επί του Παναιγιάλειου, σε εξ' αναβολής παιχνίδι για το πρωτάθλημα Νέων της Football League. Δυο γκολ πέτυχε ο Νοικοκυράκης ενώ από ένα οι Κουράκης και Καλαϊτζάκης.

Το πρώτο ημίχρονο, έληξε με τον ΟΦΗ να είναι μπροστά με 0-1 με γκολ του Νοικοκυράκη. Στο δέυτερο ημίχρονο οι παίκτες του Βασίλη Κρασανάκη πέτυχαν άλλα τρία τέρματα, ενώ είχαν και ευκαιρίες για περισσότερα.

Ο προπονητής της Κ19, Βασίλης Κρασανάκης, ανέφερε στην επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ ΟΦΗ:

«Ήταν μια άνετη νίκη με καλή εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Συγχαρητήρια στα παιδιά. Συνεχίζουμε»

Επόμενος αντίπαλος του ΟΦΗ ο ΑΟΧανιά/Κισσαμικός, την Κυριακή στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.

K19 ΟΦΗ (Βασίλης Κρασανάκης): Παναγιώτου, Κοκολογιάννης (28’ λ.τ. Περδίκης), Πλουμής, Λαγουδάκης, Ρουσσάκης (85’ Ζερβάκης), Σουρνάκης (73’ Κορνάρος), Λαμπριανίδης, Καλαιτζάκης, Σταυρακάκης (80’ Κουγιουμτζής), Νοικοκυράκης, Κουράκης (75’ Μαρινάκης).