Κρήτη ΣΠΟΡ FM 87,6 - Το έχασαν στις λεπτομέρειες
ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Το έχασαν στις λεπτομέρειες

Το έχασαν στις λεπτομέρειες

Η Κ19 του Εργοτέλη 'εκανε μια εξαιρετική εμφάνιση αλλά δεν κατάφερε να στεφθεί πρωταθλήτρια, βγαίνοντας χαμένη απ' την ''ρώσικη ρουλέτα''.

Στα Σπάτα η νεαρά ομάδα του Εργοτέλη αντιμετώπισε την αντίστοιχη του Άρη στον τελικό της Football League για την ανάδειξη του πρωατθλητή Ελλάδας με το αποτέλεσμα να είναι 1-1 έως και το τέλος της παράτασης αλλά στα πέναλτι οι ''κιτρινόμαυροι'' ηττήθηκαν 5-3.

Το πρώτο μέρος ανήκε κατεξοχήν στους Θεσαλονικιούς και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου προηγήθηκαν με το γκολ του Μπακαλιάνη. Στην επανάληψη οι Κρητικοί μπήκαν καλύτερα και ισοφάρισαν με τον Σαϊτάκη στο 57'.

Ο αγώνας και η παράταση έληξαν με το ίδιο σκορ και στα πέναλτι ο Εργοτέλης δεν τα κατάφερε. Κρίμα και άδικο για το συγκρότημα του Βασίλη Πλεσίτη που έφτασε στην ''πηγή και δεν ήπιε νερό''.

Κ19 ΑΡΗΣ(Πασχάλης Μελισσάς): Σταυρίδης, Καλλίδης, Δεληζάνος, Μπακαλιάνης (73 λ.τρ. Μουρατίδης), Γιάντσος, Παπαγεωργίου, Μπουλγουρίδης, Ψωματάκης (107’ Τράκας), Δουζδαμπάνης (70’ Ιωσηφίδης), Καρβούνης (95’ Χατζηπιπρπιρίδης), Χατζηϊγνατιάδης (85’ Μπακουτσής).

Κ19 Εργοτέλης (Βασίλης Πλεσίτης): Κορνηλάκης, Λούσι (111’ Μιφτάρι), Πλαϊτάκης, Κουτάντος (79’ Κεφαλούκος), Κουτεντάκης, Τσακάνι, Κατσούρι, Σαϊτάκης (108’ Σαμπροβαλάκης), Κουτσογιαννάκης, Μαυροματίδης (96’ Μαυροειδής), Δουλγεράκης.