ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Νίκη και επί του ΑΟΧ ο Εργοτέλης

Νίκη και επί του ΑΟΧ ο Εργοτέλης

Στο Παγκρήτιο ο Εργοτέλης υποδέχτηκε τον ΑΟΧ/Κισσαμικό σε ένα φιλικό ματς με φόντο την Football League με τους γηπεδούχους να κάνουν μια ικανοποιητική εμφάνιση πετυχαίνοντας την νίκη με 2-0.

Στο 23ο λεπτό ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ, μετά από μια ωραία ομαδική προσπάθεια, με τον Έφορντ τελικά να δίνει πάσα στον Μπουτσάκη και τον τελευταίο να σκοράρει κάνοντας ένα υποδειγματικό πλασέ.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο ΑΟΧ έχασε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Βρεττό να πλασάρει ενώ βρισκόταν σε θέση τετ α τετ αλλά ο Κατσιμήτρος απέκρουσε.

Εν συνεχεία ο Εργοτέλης βγήκε στην αντεπίθεση με τον Έφορντ να κάνει μια ωραία προσπάθεια και μπαίνοντας στην περιοχή έκοψε τη μπάλα στον Τσέλιο όπου με ένα ωραίο πλασέ σημείωσε το 2-0.

Οι ‘’κιτρινόμαυροι’’ συνέχιζαν να πιέζουν και λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου έχασαν μια καλή ευκαιρία με τον Έφορντ να αστοχεί καθώς και ο Μπάτζιος έπειτα από ένα μακρινό σουτ, ενώ ο Τσέλιος είχε και δοκάρι.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο με τον Εργοτέλη να κάνει συντήρηση δυνάμεων και τον ΑΟΧ να παίζει περισσότερο παιχνίδι τακτικής με τον ρυθμό να πέφτει αισθητά.

Οι συνθέσεις:

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Μαζουλουξής, Μπουτσάκης (46' Μπουρσέλης), Πάτας, Μπάτζιος, Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης (46' Αντωνίου), Γιακούμπου, Έφορντ (76' Κουατένγκ), Καπνίδης (62' Σταθόπουλος).

ΑΟΧ-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Δασκαλάκης (46' Παπαδόπουλος), Τόλι (46' Σάλιακας), Ζιούλης, Φαζός (46' Σισέ), Παπαχρήστος (46' Αρναούτογλου), Καντιμά (46' Σελινιωτάκης), Γκίνη (69' Γκράχαμ), Σιμόν (46' Τεγούσης), Αρναρέλλης (75' Νικολούδης), Βρεττός (46' Καραγιάννης), Αποστολόπουλος (46' Ρίσκι).