ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Ικανοποίησε και σήμερα νικώντας τον ΠΟΑ

Ικανοποίησε και σήμερα νικώντας τον ΠΟΑ

Για δεύτερη συνεχόμενη μέρα ο Εργοτέλης αγωνίστηκε δίνοντας ακόμη ένα φιλικό με αντίπαλο τον ΠΟΑ στο Παγκρήτιο, μετά το χθεσινό τέστ με τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.

Οι ''κιτρινόμαυροι'' είχαν μια πολύ ενθαρρυντική παρουσία κυρίως στο πρώτο ημίχρονο σε αντίθεση με τον ΠΟΑ που έπαιξε καλύτερα στο δεύτερο μέρος εκμεταλευόμενος την κούραση των γηπεδούχων.

Ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ με τον Ιατρούδη στο 18ο λεπτό και διπλασίασε τα τέρματα του με πέναλτι του Kwateng, το οποίο κέρδισε ο ίδιος, στο 24ο λεπτό. Λίγο πριν την λήξη της αναμέτρησης ο Πατινιώτης με δυνατό σουτ σκόραρε για το τελικό 2-1.

Αρκετά τα συμπεράσματα για τους δύο προπονητές έπειτα από ένα αρκετά δυνατό τεστ πριν την έναρξη των πρωταθλημάτων.

Οι συνθέσεις:

Εργοτέλης: Καλογεράκης (Χανιωτάκης), Μανουσάκης, Βουτσάς, Οικονόμου, Πλαϊτάκης, Βογιατζής, Μπουρσέλης (46' Μπουτσάκης), Κατσούρι, Ιατρούδης (46' Σαϊτάκης), Σταθόπουλος (21' λ.τ. Αντωνίου, 61' Χαιντίνι), Kwateng (46' Κουτσογιαννάκης)

ΠΟΑ: Μανουσάκης (65' Pizani), Καρβελάς (82' Κεντριστάκης), Πατινιώτης, Παπαδομιχελάκης, Πολυζάς (77' Γιαλιτάκης), Κερμενίδης, Carlos, Ξυλούρης (65' Καμπόσος), Καραγκιοζίδης (72' Τιγκίρης), Φραγκιαδάκης, Stefanoni (82' Νάτος)