ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Λευκή ισοπαλία δίχως συμπεράσματα

Λευκή ισοπαλία δίχως συμπεράσματα

Ο Εργοτέλης αντιμετώπισε τον Πανθηραϊκό στην Νέα Αλικαρνασσό στο τελευταίο, αν δεν προκείψει κάτι, φιλικό προετοιμασίας εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Οι ''κιτρινόμαυροι'' ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού αλλά η αστοχία και κάποια ''νεκρά'' διαστήματα τους εμπόδισαν να βάλουν την μπάλα στα δίχτυα. Έτσι το παιχνίδι τελείωσε 0-0.

Ο Ιατρούδης έχασε την πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι έπειτα από γύρισμα του Μπουτσάκη αλλά το σουτ του πρώτου απέκρουσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων με τα πόδια.

Στο 34ο λεπτό ο Μπουρσέλης εκτέλεσε ένα φάουλ με την μπάλα να περνάει δίπλα απ' το δοκάρι του Διαμαντή, ενώ ο Έφορντ λίγα λεπτά μετά αστόχησε από αρκετά καλή θέση.

Λίγο πριν την ανάπαυλα και κόντρα στη ροή του ματς, ο Πανθηραϊκός κέρδισε πέναλτι, με τον Μανιά να αναλαμβάνει την εκτέλεση αλλά ο Κατσιμήτρος στάθηκε στο ύψος του και απέκρουσε την μπάλα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο. Ο Εργοτέλης έδειξε σημάδια κούρασης με αποτέλεσμα να πράττει λανθασμένα, αλλά και να συνεχίζει να χάνει καλές ευκαιρίες όπως στο 50' όπου ο Μπουρσέλης εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Μπάτζιος πήρε την γυριστή κεφαλιά με την μπάλα να περνάει έξω.

Ο Χανιωτάκης που μπήκε ως αλλαγή φάνηκε σε αρκετά καλή μέρα και εξουδετέρωσε κάποια μακρινά σουτ των φιλοξενούμενων, διατηρώντας τη λευκή ισοπαλία ως το τέλος.

Οι συνθέσεις:

Εργοτελης: Κατσιμήτρος(60' Χανιωτακης), Μαζουλουξης Jakubu, Μπατζιος, Οικονόμου (46' Πατάς), Βογιατζής (46' Καπνιδης) Τσέλιος, Μπουτσακης, Ιατρουδης, Μπουρσελης, Efford

Πανθηραϊκός: Διαμαντής, Γκικας(81 Συνολακης), Τσικρος (81' Τσακα), Μπιρμπίλη, Παληγιωργος, Λούκα, Κόντι (86' Αγοραστος), Κωσταντινοφ, Γαϊδαρτζης (68' Ξυρος) , Μανιάς, Ντουμος (50' Πολυκρετης)