ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | SUPER LEAGUE | O Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος σφυρίζει το ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

O Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος σφυρίζει το ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

image

Τους ορισμούς διαιτητών για την 3η αγωνιστική της Super League ανακοίνωσε η ΕΠΟ και σε αυτούς συμπεριλαμβάνεται ο Γιώργος Κομίνης.Ο διεθνής ρέφερι που λεγόταν ότι ήταν πιθανό να τιμωρηθεί για τη διαιτησία του στο ματς του Παναιτωλικού με τον Ατρόμητου, είναι κανονικά στις επιλογές της ΚΕΔ και μάλιστα θα σφυρίξει ένα από τα πιο σημαντικά ματς της αγωνιστικής, ΑΕΛ-Παναθηναϊκός. 

Αντιθέτως, εκτός έμειναν οι Κουτσιαύτης (εξαιτίας του πέναλτι που έδωσε στον Πρίγιοβιτς και τις μη αποβολές σε Κώτσιρα και Ιγκλέσιας), Φωτιάδης (για το πέναλτι που δεν έδωσε στον Ολυμπιακό απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα) και Σιδηρόπουλος (για το πέναλτι που δεν έδωσε στον Παναθηναϊκό στο ματς με την Ξάνθη). 

Στην αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ ορίστηκε ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος. 

Αναλυτικά:

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ (18:15)

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) 
Α’ βοηθός: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας) 
Β’ βοηθός: Κων/νος Ψαρρής (Ζακύνθου) 
4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά) 

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα (19:00)

Διαιτητής: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας) 
Α’ βοηθός: Κων/νος Κωνστάντιος (Εύβοιας) 
Β’ βοηθός: Γεώργιος Γιαννίκος (Πειραιά) 
4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας) 

ΑΕΚ-Πανιώνιος (20:30)

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών) 
Α’ βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών) 
Β’ βοηθός: Μιχαήλ Καρσιώτης (Καστοριάς) 
4ος: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας) 

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου

Ξάνθη-Παναιτωλικός (17:00)

Διαιτητής: Κων/νος Κοτσάνης (Δράμας) 
Α’ βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) 
Β’ βοηθός: Γεώργιος Χατζίκος (Δράμας) 
4ος: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης) 

ΑΕΛ-Παναθηναϊκός (18:15)

Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας) 
Α’ βοηθός: Αντώνιος Σινιοράκης (Χανίων) 
Β’ βοηθός: Νικόλαος Πάγκαλος (Λασιθίου) 
4ος: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών) 

Ατρόμητος-Λαμία (20:00)

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) 
Α’ βοηθός: Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας) 
Β’ βοηθός: Σταύρος Σίπκας (Σάμου) 
4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων) 

Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης (20:30)

Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας) 
Α’ βοηθός: Δημήτριος Γκάγκας (Λάρισας) 
Β’ βοηθός: Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής) 
4ος: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας) 

Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου (19:00)

Άρης-Λεβαδειακός

Διαιτητής: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου) 
Α’ βοηθός: Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας) 
Β’ βοηθός: Θεόφιλος Μωυσιάδης (Ηπείρου) 
4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Χαλκιαδάκης

Powered by IT Development