ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΚΥΠΕΛΛΟ | Έρχεται το κυρίως πιάτο στο Κύπελλο

Έρχεται το κυρίως πιάτο στο Κύπελλο

image

1η αγωνιστική, μέρος δεύτερο στο Κύπελλο Ελλάδος. 

Μετά το… ορεκτικό με τα πέντε ματς, η δράση συνεχίζεται σήμερα με τέσσερις αναμετρήσεις (είχε πέντε το πρόγραμμα, αλλά αναβλήθηκε το ΑΕΚ-Λαμία) και φυσικά αυτή που ξεχωρίζει είναι το ΠΑΟΚ-Άρης στις 19:00 για τον 4ο όμιλο, στην πρώτη τους συνάντηση μετά από 4,5 χρόνια. 

Νωρίτερα (16:30), για το ίδιο γκρουπ ο Αήττητος Σπάτων υποδέχεται τον Εργοτέλη. Για τον έβδομο όμιλο, η Ξάνθη φιλοξενεί τον ΟΦΗ στις 16:30 και στις 19:00 η Νίκη Βόλου την Κέρκυρα. 

Το πρόγραμμα

Οι ημερομηνίες των αγωνιστικών: 
1η Αγωνιστική 25-26-27/09/2018 (εκτός από τα ΑΕΚ-Λαμία, Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός και Πανιώνιος-Λάρισα) 
2η Αγωνιστική 30-31/10/2018 και 01/11/2018 
3η Αγωνιστική 4-5-6/12/2018 

1ος όμιλος
ΠΑΣ Γιάννινα 3 
Ηρακλής (0 ματς) 
Θύελλα Καμαρίου (0 ματς) 
Aτρόμητος 0 

1η αγωνιστική 
Aτρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 
(76' Κουλούρης - 18' Κρίζμαν, 40' Ξύδας) 

Θύελλα Καμαρίου-Ηρακλής (27/09, 16:30) 

2η αγωνιστική 
Ηρακλής-Ατρόμητος 
ΠΑΣ Γιάννινα-Θύελλα Καμαρίου 

3η αγωνιστική 
Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα 
Θύελλα Καμαρίου-Ατρόμητος 

2ος όμιλος
Βόλος 3 
Απόλλων Λάρισας 0 
ΑΕΚ (0 ματς) 
Λαμία (0 ματς) 

1η αγωνιστική 
ΑΕΚ-Λαμία (αναβλήθηκε) 
Βόλος-Απόλλων Λάρισας 5-1 
(21', 69' Μάντζης, 61' Κότο, 65' Πέντα - 47' Λίταινας, 82' Πίτου Γκαρσία) 

2η αγωνιστική 
Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ 
Λαμία-Βόλος 

3η αγωνιστική 
Απόλλων Λάρισας-Λαμία 
Βόλος-ΑΕΚ 

3ος όμιλος
ΑΟΧ/Κισσαμικός 3 
Παναιτωλικός (0 ματς) 
Παναθηναϊκός (0 ματς) 
ΟΦ Ιεράπετρα 0 

1η αγωνιστική 
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός (02/10, 17:30) 
ΟΦ Ιεράπετρα-ΑΟΧ/Κισσαμικός 0-2 
(48' Ζιούλης, 90' Βρεττός) 

2η αγωνιστική 
Κισσαμικός-Παναιτωλικός 
Παναθηναϊκός-Ιεράπετρα 

3η αγωνιστική 
Κισσαμικός-Παναθηναϊκός 
Ιεράπετρα-Παναιτωλικός 

4ος όμιλος
ΠΑΟΚ 
Άρης 
Εργοτέλης 
Αήττητος Σπάτων 

1η αγωνιστική 
Αήττητος Σπάτων-Εργοτέλης (26/09, 16:30) 
ΠΑΟΚ-Άρης (26/09, 19:00) 

2η αγωνιστική 
Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 
Άρης-Αήττητος Σπάτων 

3η αγωνιστική 
Εργοτέλης-Άρης 
Αήττητος Σπάτων-ΠΑΟΚ 

5ος όμιλος
Ολυμπιακός 
Λεβαδειακός 
Παναχαϊκή 
Άρης Αβάτου 

1η αγωνιστική 
Άρης Αβάτου-Παναχαϊκή (27/09, 16:30) 
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός (27/09, 21:30) 

2η αγωνιστική 
Παναχαϊκή-Ολυμπιακός 
Λεβαδειακός-Άρης Αβάτου 

3η αγωνιστική 
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός 
Άρης Αβάτου-Ολυμπιακός 

6ος όμιλος
Αστέρας Τριπολης 3 
Τρίκαλα 1 
Απόλλων Παραλιμνίου 1 
Απόλλων Σμύρνης 0 

1η αγωνιστική 
Απόλλων Παραλιμνίου-Τρίκαλα 1-1 
(31' Μερεσιώτης - 43' Στέργιος Τσιμίκας) 

Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 2-1 
(68' Μαρτίνεθ, 86' Βαλιέντε - 74' Τζανετόπουλος) 

2η αγωνιστική 
Τρίκαλα-Αστέρας Τρίπολης 
Απόλλων Σμύρνης-Απόλλων Παραλιμνίου 

3η αγωνιστική 
Τρίκαλα-Απόλλων Σμύρνης 
Απόλλων Παραλιμνίου-Αστέρας Τρίπολης 

7ος όμιλος
Ξάνθη 
ΟΦΗ 
Κασσιόπη 
Νίκη Βόλου 

1η αγωνιστική 
Ξάνθη-ΟΦΗ (26/09, 16:30) 
Νίκη Βόλου-Κασσιόπη (26/09, 19:00) 

2η αγωνιστική 
Κασσιόπη-Ξάνθη 
ΟΦΗ-Νίκη Βόλου 

3η αγωνιστική 
Κασσιόπη-ΟΦΗ 
Νίκη Βόλου-Ξάνθη 

8ος όμιλος
Πανιώνιος 
Λάρισα 
Απόλλων Πόντου 
Ηρόδοτος 

1η αγωνιστική 
Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου (27/09, 16:30) 
Πανιώνιος-Λάρισα (03/10, 17:30) 

2η αγωνιστική 
Απόλλων Πόντου-Πανιώνιος 
Λάρισα-Ηρόδοτος 

3η αγωνιστική 
Απόλλων Πόντου-Λάρισα 
Ηρόδοτος-Πανιώνιος

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Sporfm

Powered by IT Development