ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | EUROPA LEAGUE | Μεγάλα παιχνίδια και στο Europa League

Μεγάλα παιχνίδια και στο Europa League

image

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ δοκιμάζονται απόψε στις έδρες Μίλαν και ΜΠΑΤΕ για το Europa League, αλλά το μενού περιλαμβάνει κι άλλα ενδιαφέροντα παιχνίδια. 

Στο άλλο ματς του έκτου γκρουπ, η Μπέτις φιλοξενεί στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» τη Ντουντελάνζ με τους «βερδιμπλάνκος» να έχουν ανάγκη τη νίκη απέναντι στη θεωρητικά ασθενέστερη ομάδα του ομίλου. Για το δωδέκατο γκρουπ, η Τσέλσι έχει μάλλον εύκολο έργο απέναντι στη Βίντι στο «Στάμφορντ Μπριτζ» και ο Μαουρίτσιο Σάρι αναμένεται να κάνει αλλαγές. Πέδρο και Λόφτους-Τσικ είναι υποψήφιοι για το βασικό σχήμα των «μπλε», που έχουν στην άκρη του μυαλού τους το ματς με τη Σαουθάμπτον την Κυριακή. 

Δύσκολες αποστολές για τις κυπριακές ομάδες, με την ΑΕΚ Λάρνακας να δοκιμάζεται στο Λεβερκούζεν και τον Απόλλωνα Λεμεσού να υποδέχεται τη Μαρσέιγ. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος
Ζυρίχη-Λουντογκόρετς 19:55 
Λεβερκούζεν-ΑΕΚ Λάρνακας 19:55 
Βαθμολογία: 1. Λεβερκούζεν 3, 2. Ζυρίχη 3, 3. ΑΕΚ Λάρνακας 0, 4. Λουντογκόρετς 0. 

2ος Όμιλος
Σάλτσμπουργκ-Σέλτικ 19:55 
Ρόζενμποργκ-Λειψία 19:55 
Βαθμολογία: 1. Σέλτικ 3, 2. Σάλτσμπουργκ 3, 3. Λειψία 0, 4. Ρόζενμποργκ 0. 

3ος Όμιλος
Ζενίτ-Σλάβια Πράγας 19:55 
Μπορντό-Κοπεγχάγη 19:55 
Βαθμολογία: 1. Σλάβια 3, 2. Κοπεγχάγη 1, 3. Ζενίτ 1, 4. Μπορντό 0. 

4ος Όμιλος
Άντερλεχτ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 19:55 
Φενέρμπαχτσε-Σπάρτακ Τρνάβα 19:55 
Βαθμολογία: 1. Σπάρτακ Τρνάβα 3, 2. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 3, 3. Φενέρμπαχτσε 0, 4. Άντερλεχτ. 

5ος Όμιλος
Καραμπάγκ-Άρσεναλ 19:55 
Βόρσκλα-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 19:55

Βαθμολογία: 1. Άρσεναλ 3, 2. Σπόρτινγκ, 3. Βόρσκλα 0, 4. Καραμπάγκ 0.

6ος Όμιλος
Μίλαν-Ολυμπιακός 19:55 
Μπέτις-Ντουντελάνζ 19:55 
Βαθμολογία: 1. Μίλαν 3, 2. Ολυμπιακός 1, 3. Μπέτις 1, 4. Ντουντελάνζ 0. 

7ος Όμιλος
Ρέιντζερς-Ραπίντ Βιέννης 22:00 
Σπαρτάκ Μόσχας-Βιγιαρεάλ 22:00 
Βαθμολογία: 1. Ραπίντ 3, 2. Ρέιντζερς 1, 3. Βιγιαρεάλ 1, 4. Σπαρτάκ 0. 

8ος Όμιλος
Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Λάτσιο 22:00 
Απόλλων Λεμεσού-Μαρσέιγ 22:00 
Βαθμολογία: 1. Άιντραχτ 3, 2. Λάτσιο 3, 3. Απόλλων 0, 4. Μαρσέιγ 0. 

9ος Όμιλος
Σάρπσμποργκ-Γκενκ 22:00 
Μάλμε-Μπεσίκτας 22:00 
Βαθμολογία: 1. Μπεσίκτας 3, 2. Γκενκ 3, 3. Μάλμε 0, 4. Σάρπσμποργκ 0. 

10ος Όμιλος
Σταντάρ Λιέγης-Ακίσαρσπορ 22:00 
Κράσνονταρ-Σεβίλλη 22:00 
Βαθμολογία: 1. Κράσνονταρ 3, 2. Σεβίλλη 3, 3. Ακίσαρσπορ 0, 4. Σταντάρ Λιέγης 0. 

11ος Όμιλος
Αστάνα-Ρεν 17:50 
Γιάμπλονετς-Ντιναμό Κιέβου 22:00 
Βαθμολογία: 1. Ρεν 3, 2. Αστάνα 1, 3. Ντιναμό 1, 4. Γιάμπλονετς 0. 

12ος Όμιλος
ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ-ΠΑΟΚ 22:00 
Τσέλσι-Βίντι 22:00 
Βαθμολογία: 1. Τσέλσι 3, 2. ΜΠΑΤΕ 3, 3. ΠΑΟΚ 0, 4. Βίντι 0.

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Χαλκιαδάκης
Powered by IT Development