ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Πρεμιέρα για την Γ' ΕΠΣΗ μαζί με πλούσιο πρόγραμμα και για τους υπόλοιπους

Πρεμιέρα για την Γ' ΕΠΣΗ μαζί με πλούσιο πρόγραμμα και για τους υπόλοιπους

image

Ακόμη ένα Σαββατοκύριακο έρχεται και η πανδαισία του τοπικού ποδοσφαίρου ανοίγει και πάλι τις πύλες του.

Το πρόγραμμα επιφυλάσσει την 5η αγωνιστική της Α1 και Α2 ΕΠΣΗ με άκρως ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις που αφορούν κυρίως την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

ΠΑΝΟΜ, Ζαρός και ΑΕ Κατσαμπά είναι πρώτοι με 10 βαθμούς έχοντας σημειώσει τριπλή ισοβαθμία. Αξίζει να δούμε αν για ακόμη μια αγωνιστική αυτή η τριπλέτα δεν σπάσει.

Αναλυτικά οι αγώνες για την Α1 ΕΠΣΗ (5η αγωνιστική):

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΠΟΡΟΣ 6/10, 16.00

ΓΟΡΤΥΣ-ΠΑΝΟΜ 6/10, 16.00

ΤΥΛΙΣΟΣ-ΜΟΙΡΕΣ 7/10, 16.00

ΤΡΙΤΩΝΙΑ-ΑΛΜΥΡΟΣ 7/10, 16.00

ΦΑΙΣΤΟΣ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ 7/10, 16.00

ΖΑΡΟΣ-ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ 7/10, 16.00

ΠΑΟ ΚΕΟΥΣΩΝΑ-ΑΕ ΚΑΤΣΑΜΠΑ 7/10, 16.00

ΑΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ-ΡΩΜΑΝΟΣ 7/10, 16.00

 

Στην Α2 τα φώτα πέφτουν εξίσου στις πρώτες θέσεις, εκεί όπου η Δαμάστα φορτσάτη απ’ την πρόκριση στο Κύπελλο ΕΠΣΗ θέλει να σταθεροποιηθεί στην κορυφή με μια ακόμη νίκη. Ακολουθούν από πίσω όμως αντίπαλοι που μπορούν να την απειλήσουν με κάποια αποτελέσματα καθώς βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής απ’ την πρώτη θέση.

Αναλυτικά οι αγώνες για την Α2 ΕΠΣΗ (5η αγωνιστική):

ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΔΙΑΣ 6/10, 16.00

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΟΙ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ 6/10, 16.00

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ-ΕΛΠΙΔΕΣ 6/10, 16.00

ΛΙΝΤΟ-ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 6/10, 16.00

ΓΟΥΒΩΝ-ΠΑΟ-ΑΣΗΜΙ 6/10, 16.00

ΔΑΜΑΣΤΑ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ 7/10, 16.00

ΡΟΥΒΑΣ-ΑΟ ΚΑΜΙΝΙΩΝ 7/10, 16.00

ΟΦ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ 7/10, 16.00

 

Στην Β1 και Β2 κατηγορία της ΕΠΣΗ αν και νωρίς (3η αγωνιστική) τα πρωταθλήματα παρουσιάζουν από τώρα μεγάλο ενδιαφέρον στην κορυφή, περιμένοντας επίσης τις ομάδες στην ουρά να ανακάμψουν απ’ το κακό ξεκίνημα ώστε να αρχίσουν να παίρνουν αποτελέσματα. Για να γίνει το πρωτάθλημα ακόμη πιο ενδιαφέρον.

Αναλυτικά οι αγώνες για την Β1 και Β2 ΕΠΣΗ (3η αγωνιστική):

ΧΑΡΑΥΓΗ-ΔΩΡΙΕΑΣ 6/10, 16.00

ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ 6/10, 18.30

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ 7/10, 11.00

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΛΕΝΙΟΥ 7/10, 11.00

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΟΜΟΝΟΙΑ 7/10, 14.00

ΜΟΧΟΣ-ΒΟΝΗ 7/10, 14.00

ΓΑΡΙΠΑ-ΚΑΝΑΡΙΑ 7/10, 14.00

Β2 ΕΠΣΗ:

ΘΕΡΙΣΟΣ 1978-ΔΑΦΝΕΣ 6/10, 16.00

ΑΣΙΤΕΣ-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 6/10, 16.00

ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ-ΡΑΥΚΟΣ 6/10,16.00

ΠΑΛΙΑΝΗ 2008-ΟΦΑΜ 7/10, 13.00

ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ-ΧΕΙΜΑΡΟΣ 7/10, 16.00

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ-ΕΓΟΗ 7/10, 16.00

ΡΕΠΟ: ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ

 

Όσων αφορά την Γ’ κατηγορία της ΕΠΣΗ η αυλαία ανοίγει αυτό το διήμερο με την πρώτη αγωνιστική να παρουσιάζει αξιόλογες μονομαχίες και από ομάδες που πρωτοεμφανίζονται στην κατηγορία, όπως ο Γιούχτας 2010.

Αναλυτικά οι αγώνες της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣΗ (1η αγωνιστική):

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΗΡ. - ΙΝΙ 6/10, 16.00

ΡΟΔΙΑ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ 6/10, 16.00

ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ - ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ 6/10, 16.00

ΚΟΡΟΙΒΟΣ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 7/10, 11.00

ΠΑΤΟΥΧΑΣ - ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ 7/10, 16.00

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ 7/10, 16.00

 

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Χαλκιαδάκης

Powered by IT Development