ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Ισόπαλα τα ντέρμπι και στο βάθος οι μεγάλες νίκες του Γιούχτα και Επισκοπής

Ισόπαλα τα ντέρμπι και στο βάθος οι μεγάλες νίκες του Γιούχτα και Επισκοπής

Ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της Γ' Εθνικής, με τα αποτελέσματα στον 5ο όμιλο να δείχνουν ότι καμμία (σχεδόν) Κρητική ομάδα δεν έμεινε παραπονεμένη.

Δύο ισοπαλίες, ένα μεγάλο διπλό, μία νίκη και μία ήττα είναι ο τελικός απολογισμός με τον Γιούχτα και την Επισκοπή να είναι οι πιο ευτυχής.

Οι Αρχανιώτες κέρδισαν σχετικά εύκολα τον Ιωνικό με 2-0 με δύο γκολ απ' το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 13' με τον Σταθόγλου και τον Κουσίδη είκοσι λεπτά αργότερα.

Η Επισκοπή με ''μοιραίο'' τον Κατσικοκέρη πέτυχε ένα σπουδαίο διπλό απέναντι στην Προοδευτική στον Κορυδαλλό, αφήνοντας έτσι πίσω την ήττα της πρεμιέρας.

Ενώ τα Κρητικά ντέρμπι έληξαν ισόπαλα χωρίς σκορ. Τόσο στο Λασίθι όσο και στα Χανιά, ΟΦΙ, ΠΟΑ και Παλαιόχωρα ΣΥΝΚΑ δεν μπόρεσαν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Η μόνη παραπονεμένη Κρητική ομάδα απ' αυτή τη στροφή είναι η Νεάπολη, η οποία δεν άντεξε και παραδόθηκε λίγο πριν το τέλος στο Κερατσίνι.