ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Πλήρωσε την αστοχία του ο ΠΟΑ

Πλήρωσε την αστοχία του ο ΠΟΑ

Την ήττα με 0-1 γνώρισε ο ΠΟΑ από τον Αμπελακιακό, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής.

Η ομάδα του Ατσαλένιου ήταν ανώτερη καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο μια αδράνεια των αμυντικών της, της στέρησε τη νίκη.Οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτοι στον αγωνιστικό χώρο και θέλησαν να απειλήσουν κυρίως με σέντρες από τον Πατινιώτη, με την πρώτη καλή ευκαιρία να έρχεται στο 19΄ με το σουτ του Φραγκιαδάκη να καταλήγει στα χέρια του Καρνέζη.

Η ομάδα της Σαλαμίνας την πρώτη ευκαρία της στο πρώτο ημίχρονο την μετέτρεψε σε γκολ, με το Σταφσουλάι μετά από πάσα του Ράπτη να κάνει το 0-1.Με την αρχή της επανάληψης και μόλις στο 54΄ λεπτό, ο Καμπόσος λίγο έλειψε να κάνει το 1-1, με το σουτ του να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.Στην συνέχεια το παιχνίδι εξακολουθούσε να παραμένει στον ίδιο ρυθμό, με τον ΠΟΑ να μην μπορεί να "σπάσει" την άμυνα των φιλοξενούμενων.

Αξίζει να αναφερθεί ο τραυματισμός του Πατινιώτη στον αγκώνα, ο οποίος μεταφέρθηκε εσπευσμένα στον νοσοκομείο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΟΑ: Μανουσάκης, Καρβελάς, Παπαδομιχελάκης, Πετράκης(69΄Ποληζάς), Πατινιώτης, Ρωμανάκης(72΄ Κενδριστάκης), Φραγκιαδάκης, Κερμενίδης, Καμπόσος, Μαζιώτης(65΄Ξυλούρης), Καραγκιοζίδης(65΄Γκούρι).

Αμπελακιακός: Καρνέζης, Χαρούλας, Λιάτος, Καμποίρης, Μαούνης, Λίτσι, Κοχλιώτης, Σταφσουλάι(81΄, Σγούρδας(75΄Σαρηγιάννης), Ράπτης, Λέκκας