ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | FOOTBALL LEAGUE | Αρνητικό ντεμπούτο για τον Παπαματθαιάκη με ήττα απ' τον Πλατανιά

Αρνητικό ντεμπούτο για τον Παπαματθαιάκη με ήττα απ' τον Πλατανιά

Δεύτερο νικηφόρο αποτέλεσμα για τον Πλατανιά με νίκη (0-1) και επί της ΑΕ Καραϊσκάκης στην Άρτα για την 2η αγωνιστική της Football League.

Στο ντεμπούτο του Μανώλη Παπαματθαιάκη στον πάγκο της Καραϊσκάκης, και κόντρα σε μια ομάδα στην οποία έχει θητεύσει ο Πλατανιάς πήρε μια σχετικά εύκολη νίκη με 0-1.

Χάρις το γκολ του Μπιανκόνι στο 22ο λεπτό μετά από ένα μοιραίο λάθος στην άμυνα πέτυχε το τέρμα της νίκης ο Πλατανιάς, απ' το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Ο Παντίδος έκανε μια λάθος πάσα προς τα πίσω και ο ερχόμενος Μπιανκόνι όπου κυνηγούσε τη φάση πήρε τη μπάλα και παιρνώντας τον τερματοφύλακα πλάσαρε και σκόραρε.

Το παιχνίδι από εκεί και πέρα ήταν σχετικά ισοροπημένο με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να πιέσουν αλλά καμμία απ' τις φάσεις που έκαναν δεν ήταν τόσο απειλητική για την άμυνα του Πλατανιά.

Έτσι οι Χανιώτες έκαναν το 2Χ2 και τον Μανώλη Παπαματθαιάκη να μην αρχίζει καλά στον πάγκο της ΑΕ Καραϊσκάκης.