ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Με νίκη προχώρησε ο Ζαρός,απώλεια για τον Αλμυρό

Με νίκη προχώρησε ο Ζαρός,απώλεια για τον Αλμυρό

Η 9η αγωνιστική για την Α1  Κατηγορία PWM MEDICAL ολοκληρώθηκε, εκεί όπου ο Αλμυρός ήρθε ισόπαλος με 3-3 στο παιχνίδι με τον Ρωμανό. Τα γκολ για Αλμυρό πέτυχαν οι Στρατήγης Ανδρέας(5’, 67’) και Πρικάκης Αντώνης(46’), ενώ ο Μιχελακάκης Κων/νος ήταν ο σκόρερ και των τριών γκολ της ομάδος του με ένα στο 37ο λεπτό και δύο ακόμα στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο γήπεδο του Πανεπιστημίου η Μινωική ηττήθηκε από το Ζαρό με 2-4. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχο πέναλτι του Φραγκιουδάκη ενώ στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και αυτοί με εύστοχο χτύπημα του Ανδρεαδάκη από την άσπρη βούλα. Από εκεί και μετά το ματς ήταν υπό τον έλεγχου του Ζαρού καθώς πέτυχε άλλα τρία γκολ με τους Αναγνωστάκη(70’), Καραμανιτάκη(85’) και Κουτσάκη(91’). Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες της Μινωικής ήταν να μειώσουν σε 2-4 στο 92ο λεπτό όπου διαμόρφωσαν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο Τυμπάκι η ομάδα της Φαιστού πήρε το διπλό με 0-2. Τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Παπαδάκης Γεώργιος στο 37ο και 70ο λεπτό.

Στο γήπεδο του Εργοτέλη ο Πόρος νίκησε με ανατροπή 3-1 τον Ανθεστίωνα με τα γκολ των Μεταξάκη(43’), Σκουφό(62’) και Παπουτσάκη(83’). Το γκολ για την ομάδα του Πόρου πέτυχε ο Γιαπεντζάκης στο 26ο λεπτό.

Η Τύλισος δέχθηκε την εντός έδρας ήττα με 0-4 από τον Π.Α.Ο. Κρουσώνα. Τα γκολ για την ομάδα του Κρουσώνα πέτυχαν ο Καουκάκης στο 14ο και 17ο λεπτό και οι Βασιλείου και Παπαδάκης στο 70ο και 76ο λεπτό αντίστοιχα.

Στο Μοχό ο ΠΑΝΟΜ επικράτησε με 2-1 επί της Τριτωνίας ενώ στους Αγ. Δέκα, Γόρτυνα και Μοίρες μοιράστηκαν από ένα βαθμό καθώς το σκορ έληξε ισόπαλο με 1-1.

Τέλος η Α.Ε.Κατσαμπά επικράτησε με 1-0 απέναντι στην Αγ. Βαρβάρα με το γκολ του Κοκκινάκη στο 55ο λεπτό.