ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Αποτελέσματα 9ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ

Αποτελέσματα 9ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ

Νικητές βγήκαν οι Νέοι του Εργοτέλη αφού επικράτησαν με 0-1 απέναντι στην ομάδα του Λίντο για την 9η αγωνιστική της Α2 Κατηγορίας PWM MEDICAL. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Σταματάκης στο 12ο λεπτό χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του.

Στο γήπεδο του Εργοτέλη, Μαραθώνας και Δίας μοιράστηκαν από ένα βαθμό, καθώς το σκορ έμεινε ισόπαλο με 1-1. Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Λουμπάκης στο 47ο λεπτό ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Τουλάκης στο 45ο .

Εύκολη εντός έδρας νίκη πήρε το Ασήμι κόντρα στον τελευταιό της βαθμολογίας Διαγόρα, επικρατώντας με 4-0. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Χατζάκης(18’), Χαλκιαδάκης(35’, 53’) και Xhaferi(36’)

Άνετη ήταν και η νίκη για τα Καμίνια επί του Ηρακλή Νιπιδιτού στο γήπεδο του Αρκαλοχωρίου. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Κυριακάκη και λίγο πριν τη λήξη ρου ημιχρόνου διπλασίασαν τα τέρματα τους με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το Μεχίλη. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Καμινίων συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με αποτέλεσμα να πετύχει ακόμα δύο τέρματα με τον Παπαδόπουλο διαμορφώνοντας έτσι το 4-0.

Στον Άγιο Μύρωνα, Αθλόπολις και Ρούβας έμειναν στο μηδέν σε ένα παιχνίδι χωρίς μεγάλες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες.

Σημαντική ήταν η νίκη της Δαμάστας απέναντι στον Ο.Φ. Αρκαλοχωρίου όπου επικράτησε στην έδρα της με 2-1. Σε ένα παιχνίδι με ένταση οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με απευθείας  εκτέλεση φάουλ του Απλαδά. Στη συνέχεια η Δαμάστα έμεινε με δέκα παίκτες στο 30 μετά την αποβολή του Απλαδά. Έτσι η ομάδα του Αρκαλοχωρίου βρήκε χώρους και σκόραρε στο 44ο λεπτό με τον Φρόκκου, με αποτέλεσμα να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ ισόπαλο με 1-1. Στην επανάληψη η Δαμάστα έβγαλε περισσότερο πάθος και κατάφερε να πάρει τη νίκη με το γκολ του Ντίνου στο 81ο λεπτό ανεβαίνοντας έτσι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στη Χερσόνησο η ομάδα των Γουβών επικράτησε με 2-1. Ο ΠΑΟ Γουβών άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Νερατζάκη. Στη συνέχεια ο Σκιούτι ισοφάρισε για την ομάδα του στο 22, όμως ο Κωτούλας σκόραρε και εκείνος στο 76ο λεπτό χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του.

Τέλος, ο Κεραυνός πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στις Ελπίδες με 0-2. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ λίγο πριν το ημίχρονο με τον Βοργιά και στην επανάληψη εξασφάλισαν τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Ντραγκότι στο 82ο λεπτό.